Alternative Hair Show 2022 – niezwykłe widowisko w szczytnym celu

Alternative Hair Show 2022 – niezwykłe widowisko w szczytnym celu

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: Bez kategorii, wydarzenia

9 października w ramach 40. Alternative Hair Show miał miejsce wyjątkowy pokaz pt. „Legends”, który odbył się w londyńskim Troxy Theatre.

Po dwóch latach wirtualnych edycji widowisko ponownie odbyło się w tradycyjnej formie.

Alternative Hair Show to coś więcej niż coroczny pokaz niesamowitych fryzur, to przede wszystkim dawanie i dzielenie się – zbieranie funduszy na różne organizacje zajmujące się białaczką i rakiem krwi.

Alternative Hair Show narodziło się z pasji i miłości, to wyjątkowe wydarzenie zostało stworzone, aby zebrać pieniądze na Leukaemia Research ku pamięci Valentino Rizzo. To główny cel tego spotkania, ale teraz, z biegiem lat, to wydarzenie skupia się także na pokazywaniu kunsztu zespołów fryzjerskich z każdej części świata, a także na wyszukiwaniu i promowaniu nowych talentów. Fryzjerzy prezentujący swoje prace na scenie są absolutnymi rzemieślnikami, artystami i wizjonerami.

W tym roku w ramach pokazu „Legends” swoje inspirujące prace pokazało 14 zespołów fryzjerskich artystów, w tym polscy styliści z Akademii Babicz. Nowością był New Visionaries Show pokazujący kreatywne prace 18 fryzjerów, którzy wcześniej wygrali International Visionary Award.

Podczas pokazu Tony Rizzo i Anthony Mascolo ogłosili także zwycięzców tegorocznej edycji International Visionary Award:

Avant Garde: Lorenzo Marchelle, Raluca Horvat, Ana Kinchan
Cut & Colour: Laurentiu Bostan, Ciaran Cannon, Gianni Rando
Mens: Wei Wei Chuang, Brian Sanchis, Christian Rios.

Tony Rizzo zawsze podkreśla, że kolejny pokaz nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów i fryzjerów. Przez te wszystkie lata bardzo dużo udało się zrobić na rzecz walki z białaczką, ale ciągle jeszcze są dzieci, które dotyka ta straszna choroba. W tym roku podczas Alternative Hair Show zebrano 104 000 funtów, które wesprą szczytny cel.

NEW VISIONARIES

„LEGENDS” ARTISTIC TEAMS

Foto: Alex Barron Hough

www.alternativehair.org

Na podstawie materiałów AHS

 

01 gru 2022