„#1” – CODE

„#1” – CODE

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: fryzjerskie trendy

Fryzury: „#1”
Stylizacje: khlara
Make-up: Magdalena Nosal
Foto: Maroš Belavý

CODE to najnowsza kolekcja fryzjerska grupy artystycznej „#1”, którą tworzą Anna Ptak i Jakub Ziemirski. Kolekcja to wachlarz stylizacji fryzur przygotowany z rożnych form warkoczy i splotów. To propozycja dla tych, którzy chcą doskonalić swój warsztat stylizacji i upięć.
Uczymy całkowicie innego spojrzenia na pracę fryzjera i jego warsztat. Kolekcją CODE pokazujemy, że z tak prostych form można zrobić coś więcej niż zwykłe upięcie. Bo fryzjer, jeśli chce się wyróżnić, musi wykraczać ponad schematy i umieć zaproponować coś więcej niż jego kolega w salonie obok – mówi Anna Ptak, członek #1 Creative Team.

Źródłem inspiracji zarówno do nazwania kolekcji jak i przygotowania poszczególnych stylizacji był warkocz – jedna z form stosowanych przy stylizacji fryzur. Warkocz kojarzył nam się ze splotem, z kolei splot z pewnego rodzaju szyfrem i kodem, aż w końcu zauważyliśmy, że np. warkocz i kod genetyczny są do siebie niezwykle podobne w formie. I tak zagłębialiśmy się dalej. Tak doszliśmy do rozpracowania kodu, jakim jest warkocz, rozłożyliśmy go na części i stworzyliśmy z niego kolekcję CODE – tak o kolekcji opowiada Anna Ptak.

Warkocz to jedna z najstarszych form fryzur na świecie. Jeśli już go wykorzystujemy to w najprostszych formach. „#1” idzie dalej i proponuje, aby tą formą się pobawić i zobaczyć, że można z niej czynić cuda – dodaje Jakub Ziemirski, członek #1 Creative Team.

www.facebook.com/hashone.eu

Na podstawie materiałów grupy artystycznej „#1”

12 sty 2015