Angelo Seminara dla Davines – SHINE

Angelo Seminara dla Davines – SHINE

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: fryzjerskie trendy

Stylizacja: Angelo Seminara
Koloryzacji: Edoardo Paludo
Kosmetyki: Davines Mask i A New Colour

Kolekcja SHINE dedykowana jest kobietom, które chcą podążać za trendami, jednocześnie zachowując ponadczasowy styl. Jest idealna dla kobiety, która chce być nowoczesną, nie będąc równocześnie zbyt ekstrawagancką ani ekscentryczną. Pozwala zachować młodość, świeżość oraz dodać element zaskoczenia dla świata, w którym żyje, przyjaciół i rodziny.

Rolę w tej kolekcji odgrywają kolory, wspomagane przez piękne cięcia, będące zarazem klasyczne, współczesne i zbalansowane. Duży nacisk położono na dopasowanie fryzury do osoby, ponieważ wygląd musi współgrać z osobowością.

W kwestii koloryzacji, w celu osiągnięcia połyskującego efektu stworzyliśmy niewielkie pasma metalicznych tonów, które uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu koloryzacji Davines Mask i A New Colour, które świetnie nadają się do tworzenia innowacyjnych odcieni.

Odcienie wyróżniają się refleksami srebra i różu, srebra z purpurą oraz srebra i niebieskiego. Podstawowe użyte kolory to: srebrny, różowy, niebieski i fioletowy a uzyskany efekt przypomina błyszczącą metalową powierzchnię, gdzie można odnaleźć różnorodne wymiary, intensywność i kształt refleksów. Efekt ten osiągnęliśmy mieszając różne tony. Głównym atutem zastosowanych technik jest to, że nie trzeba wiele robić w kwestii stylizacji, ponieważ efekt końcowy w głównej mierze bazuje na teksturze włosa.

Cała kolekcja i jej bazowy przekaz jest bardzo prosty, w dosłownym znaczeniu tego słowa. To, co jest piękne w prezentowanych zdjęciach to fakt, że współgrają ze sobą tworząc minimalistyczną kolekcję delikatnie nawiązującą do lat 90-tych, co jest zarazem piękne i czyste.

Na podstawie materiałów Davines

23 lut 2015