Artègo – 4 YOU

Artègo – 4 YOU

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: fryzjerskie trendy

Kobieta, w zależności od wieku, poszukuje swojego stylu. Inspiruje się idealnymi dla niej wzorcami. Lubi eksperymentować z modą. Młode dziewczyny kochają kolory, natomiast dojrzałe kobiety gustują w klasyce. Większość z nas jest świadoma, że styl wyrażany jest poprzez ubrania, ale także przez dobry makijaż, czy fryzurę. Fryzura, jako jeden z elementów codziennej stylizacji ma wpływ na postrzeganie nas przez inne osoby. Wraz z wiekiem stajemy się dojrzalsi i zmienia się nasz sposób wyrażania siebie, dlatego pielęgnacją, jak i stylizacją włosów możemy zaakcentować swoją osobowość. W propozycjach fryzur artègo odnajdziesz siebie.

Marka artègo przedstawia nowe postrzeganie wieku (20, 30, 40, 50), zacieranie granic (-,+) oraz elementy fryzur pasujących do danej kobiety.

Stylizacje kolekcji 4 YOU

 

Artègo „4 YOU”-20+

Włosy zostały rozjaśnione przy użyciu rozjaśniacza, wysuszone, a następnie podzielone na trzy separacje w kształcie księżyca. Na każdą z separacji zaaplikowano odpowiednie mieszankę odżywek koloryzujących o kolorze zielonym, delikatnie fioletowej farby i farby o kolorze błękitnym. Ultra platynowy blond uzyskano, wykonując na pozostałych włosach neutralizację farbą o kolorze perłowym.

Na szczycie głowy wyznaczono separację w kształcie rombu. Ostateczną długość fryzury wyznaczono za pomocą podziału diagonalnego. Tylne separacje wycieniuj pod kątem 90 stopni zgodnie z kształtem głowy. Boczne separacje przeczesano do tyłu i docięto z wydłużeniem na kontur fryzury. Separację rombu obcięto, przeczesując włosy we wszystkich kierunkach. Po wysuszeniu włosów, obcięto grzywkę i wykonano personalizację.

Podczas stylizacji włosów zaaplikowano na włosy płynny lekko utrwalający żel. Włosy wymodelowano przy pomocy okrągłej szczotki. Drapieżny charakter fryzury został osiągnięty dzięki nałożeniu na końce włosów pasty do modelowania.

 

Artègo „4 YOU”

-30+

Podczas koloryzacji zaaplikowano na odrosty farbę blond o delikatnym złocistym kolorze. Po wyznaczeniu konturu przy twarzy, przy wykorzystaniu metody punktowej zaaplikowano naprzemiennie mieszanek farb miedzianych, delikatnie fioletowych i odżywkę koloryzującą o zielonym kolorze.

Cięcia rozpoczęto od szczytu głowy, wyznaczając separację w kształcie rombu, a następnie obcięto ją pod kątem 90 stopni dopasowując fryzurę do kształtu głowy. Pasma pamięci, powstałe na ramionach rombu, przeczesano do tyłu i obcięto pozostałe separacje.

Po wykonanym cięcia zaaplikowano spray podnoszący włosy od nasady, a na długości i końce nałożono delikatną nawilżającą piankę.

 

 

 

Artègo „4 YOU”-40+

W celu wykonania koloryzacji wyznaczono trzy separacje, pierwszą z nich na szczycie głowy w kształcie koła i zaaplikowano farby o kolorze kasztanowym. Na drugą separację w kształcie półksiężyca zaaplikowano farbę o refleksie złocisto-miedzianym, na trzecią separację zaaplikowano farbę z popielatym refleksem na poziomie jasnego brązu.

Na szczycie głowy wyznaczono separację w kształcie rombu i za pomocą metody diagonalnej wyznaczono ostateczną długość włosów. Następnie wycieniowano separację pod kątem 45 stopni zgodnie z kształtem głowy.

W celu uzyskania gładkiej stylizacji nałożono na włosy krem prostujący i wysuszono włosy przy pomocy płaskiej szczotki, a następnie użyto prostownicy. Ostateczny efekt został podkreślony za pomocą nabłyszczacza.

 

 

 

Artègo „4 YOU”-50+

Na całą długość włosów zaaplikowano farbę o refleksie kasztanowym, a z „wolnej ręki” zaaplikowano na włosy rozjaśniacz.

Wyznaczono separację w kształcie rombu i korzystając z metody diagonalnej wyznaczono ostateczną długość włosów. Separację poniżej rombu obcięto zgodnie z linią konturu. Boczne separacje rombu zostały dopasowane do tylnej. W tym celu wycieniuj włosy pod kątem 90 stopni z wydłużeniem do przodu.

Do stylizacji została użyta pianka nadająca objętość i guma do włosów. Włosy zostały wymodelowane przy pomocy szczotki.

 

 

 

 

Fryzury: Krzysztof Pajor
Zdjęcia: Łukasz Radzięta
Stylizacja: Iwona Radwan-Sado
Specjalne podziękowania dla: Wojciecha Zielińskiego i Marcina Machnickiego

www.artego.pl

Na podstawie materiałów Artègo

26 mar 2015