Davines x Harper’s Bazaar – „Wszystkie uroki lata”

Davines x Harper’s Bazaar – „Wszystkie uroki lata”

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: fryzjerskie trendy

Delikatne fale znów są na fali. To najgorętszy trend tego lata. Styliści współpracujący z Davines stworzyli wakacyjne fryzury w sesji zdjęciowej dla magazynu Harper’s Bazaar „Wszystkie uroki lata”. Rządzą lekkość, nonszalancja, naturalność. Looki wykreowali: Małgorzata Cisowska, Andrzej Kruczek, Iwona Jarzębowska, Piotr Popławski. Koordynatorem i współtwórcą sesji był Rafał Potomski.  Można ją obejrzeć w wydaniu lipiec-sierpień magazynu.

Davines X Harpers Bazaar 1

Modern Hippie

Propozycja dla fanek lat 70. i 80. ostrzyżonych w stylu shag haircut. Ułóż włosy, zwijając je w duże pierścionki i spryskaj je Blowdry Primerem Davines. Żeby były gładkie, a grzywka miękka, użyj Invisible Serum. To fryzura, której latem nie trzeba suszyć, wystarczy wyjść na słońce. Sprawdzi się zarówno w przypadku włosów podatnych na układanie, jak i kręconych. Można ją utrwalić lakierem o średniej mocy.

Autorką tej fryzury jest Małgorzata Cisowska, współwłaścicielka salonu AirHair Team w Poznaniu. Stylistka z 20-letnim doświadczeniem. Pasja i stuprocentowe zaangażowanie – to słowa, które opisują ją najtrafniej. Cieszy się, że może pozytywnie wpływać na sposób, w jaki ludzie siebie postrzegają.

Dziewczyna surfera

Propozycja, która się wpisuje w plażowy look. Cechuje ją lekkość i naturalność. Sprawia wrażenie niedopracowanej i nonszalanckiej, jakby włosy same wysuszyły się na wietrze. Aby osiągnąć ten efekt, używamy sprayu z solą morską Sea Salt Spray Davines. Uzyskamy subtelny mat oraz delikatne fale jak po dniu spędzonym na plaży.

Fryzurę wykreował Andrzej Kruczek, fryzjer, instruktor, założyciel Kruczek Hair Concept w Krakowie. Doświadczenie zdobywał w Polsce, Anglii i Australii. Twórca autorskich kolekcji, specjalizuje się we włosach kręconych. W jego salonie liczy się także troska o środowisko naturalne. Docenia pracę ze swoim zespołem, stara się tworzyć kreatywną atmosferę, tak aby jego salon był wyjątkowym miejscem w Krakowie.

Davines X Harper's Bazaar

Kwiaty we włosach

Nieformalny look, który może się kojarzyć ze ślubem na plaży, ale nie tylko. Fryzura powstała na bazie geometrycznie ściętego boba, a kwiaty umocowane są na warkoczu. Tworząc tę stylizację, wykorzystujemy dwa produkty – łączymy Relaxing Moisturizing Fluid oraz spray z solą morską Davines. Największym hitem tego sezonu jest zestawienie piór i naturalnych kwiatów. Amarant, fuksja i błękit to nasi sprzymierzeńcy.

Fryzurę stworzyła Iwona Jarzębowska – Studio Sunflower w Toruniu. Od 18 lat właścicielka dwóch salonów fryzjerskich w Toruniu z genialną i kreatywną kadrą. Niestrudzona w poszukiwaniu nowych rozwiązań i wyzwań. Nie znosi nudy, dlatego wciąż się szkoli i dokształca.

Nadmorskie fale

Celem jest uzyskanie naturalnego efektu miękkości, a zarazem regularności skrętu – włosy mają wyglądać tak, jakby nie dotknęła ich ręka stylisty. Wygładź ich nasadę mleczkiem OI All In One Milk Davines, a nada to fryzurze nowoczesny wygląd. Na całej długości skręć włosy ruchem „twist”, następnie susz je w tubie, kręcąc nimi w różnych kierunkach.

Fryzurę stworzył Piotr Popławski. Prowadzi salon z zespołem fryzjerów w Warszawie U Fryzjerów by Piotr Popławski. Fryzjer od 11 lat. Doświadczenie zdobywał podczas pracy przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych, programach (You Can Dance, Bitwa na głosy). W swojej pracy kieruje się poczuciem estetyki. Ceni naturalność.

Koordynatorem i współtwórcą sesji „Wszystkie uroki lata” był Rafał Potomski – założyciel AtelieRPotomski w centrum Krakowa. Fryzjer, freelancer, ambasador linii More Inside Davines. Współtworzył projekt Show dla Intercoiffure w Paryżu i Alternative Hair Show w Wiedniu. Dzięki temu znalazł się w teamie współtwórców Alternative Hair Show w Royal Albert Hall w Londynie. Autor kolekcji fryzur: „Road of life”, „Relationshi”, „Dream”, „Blink of an Eye”.

Materiały: Harper’s Bazaar
Zdjęcia: Magdalena Łuniewska/Picture That
Stylizacja i produkcja: Katarzyna Bajor
Modelki: Beata Grabowska, Natalia Kszczotek / Neva Models, Ania Augustynowicz, Liza Korol / Specto Models

Na podstawie materiałów Davines, Harper’s Bazaar

 

05 lip 2018