Elgon „Elegance”

Elgon „Elegance”

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: fryzjerskie trendy

libro-collection_page_02Ta artystyczna praca jest zainspirowana przez moje miasto i charakteryzuje się spokojną elegancją. Dziś Mediolan jest bijącym sercem, wspólnotą ludzi, którzy chcą poczuć głębię piękna.

To miasto zawdzięcza żywotność swojej uprzywilejowanej pozycji między Europą a basenem Morza Śródziemnego, jego zróżnicowanej ludności wielu ras, która wyraża się w szczególności w modzie i projektowaniu doskonałości.

Kocham Mediolan, kocham te obrazy i kocham to piękno, jest ono okazją do podzielenia się z Wami naszą ideą współczesnej elegancji.

Serena Caimano, Elgon

 

Miejski szyk
Dawno, dawno temu żyła sobie dziewczyna, która pracowała w pośpiechu i zgiełku miasta, biegając ze spotkania na spotkanie. Jednak w końcu mogła sobie pozwolić na mieszkanie na wyższym poziomie, w centrum miasta, otoczone taką ilością roślin, że taras wyglądał niemal jak dżungla. Wtedy zrzuciła ze stóp swoje wysokie obcasy, przygarnęła kota i cieszyła się swoim wiejskim azylem w środku miasta.

Natura usposobienia
Dziewczyna żyjąca na co dzień w zgiełku miasta, lubiąca towarzystwo i dobrą zabawę, dla swej równowagi potrzebuje oazy pełnej spokoju przyrody. Znajduje to odzwierciedlenie w jej stylu ubierania się, w wyborze diety (może wegańska, może wegetariańska); preferuje też zakupy spożywcze na targowisku. Jej styl rzutuje także na wybory dotyczące włosów i fryzury. Lubi włosy swobodnie zmierzwione, miękkie i kobiece, ale zawsze wyglądające naturalnie i elegancko.

Punk
Ruch młodzieżowy z końca lat 70., charakteryzujący się hasłami anarchistycznymi, sloganami, a także skandalicznymi ubraniami oraz krzykliwymi fryzurami. To może być widoczne również dziś wśród rewolucjonistów i wizjonerów, którzy szukają abstrakcyjnych rozwiązań oraz chcą tworzyć wielkie nowości. W 2016 roku byliśmy świadkami odejścia wielkich osobowości, takich jak: David Bowie (muzyk), Prince (muzyk) i Zaha Hadid (architekt), którzy poprzez swoją sztukę pozostawili ślad dla przyszłych pokoleń. Kobiety, z którymi mamy do czynienia w tej sekcji, są odważne i śmiałe, szczęśliwe, próbujące nowych wyzwań oraz szukające przygód. Postrzegają swoje ubranie oraz makijaż jako płótno artysty nie zawsze zachowujące konwencjonalne zasady. W Mediolanie, jednej ze światowych stolic mody, można to zauważyć najczęściej. Wszystko, czego potrzebujesz, by się o tym przekonać, to wolne pół godziny, bar na świeżym powietrzu i cappuccino. Zobaczysz, zwłaszcza podczas najwspanialszych dni mody w Mediolanie, jak wiele osób hołduje tej stylistyce. Chociaż geometria oraz forma mogą być śmiałe i skandaliczne, to ten nowy świat punk nie jest skłonny do kompromisu ani ciągłej zmiany stylu przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennej elegancji.

www.elgon.pl

Na podstawie materiałów Elgon

 

 

 

28 gru 2016