Kemon – THE ITALIAN TOUCH #16

Kemon – THE ITALIAN TOUCH #16

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: fryzjerskie trendy

Podróż w czasie i przestrzeni
Od eleganckiej reinterpretacji 1970 r. w pierwszej części kolekcji, do pierwotnych i etnicznych wpływów w drugiej.
W 2015 r. Włosi skupiając się na przeszłości kolekcji, uczynili obecną jeszcze bardziej nadzwyczajną.

W pierwszej części, zasady z przeszłości stają się uczestnikiem eleganckiej podróży do przyszłości. Wszystko dzięki rygorystycznym i geometrycznym stylom. Pojawiająca się inspiracja hedonizmem, ma za zadanie przekazać poczucie stabilności i bezpieczeństwa.
Wyrafinowana i koncepcyjna elegancja jest zbliżona do kolekcji jesień/zima 2014/2015 Gucciego i Yves’a Saint Laurent. W trendach dotyczących włosów, postawiono na zasadę: mniej estetyki, więcej etyki. Nowoczesna kobieta to prostota wzmocniona przez zmysłowość i wyrafinowanie. Dominują wyraziste kształty oraz surowy, rygorystyczny styl. Kolekcja odwołuje się do charakterystycznych kolorów włosów przechodzących od czerwieni po miedź. Świetlisty blond przechodząc przez kolejne odcienie odkrywa wyjątkowe nasycenie koloru.

Druga część tworzy nastrój etno-futurystyczny nawiązując do stylów z archaicznych, prawie pierwotnych czasów, eleganckich afro-azjatyckich, sięgających Ameryki Środkowej i kontemplacji nurtu Zen. Jest to styl życia, który przypomina koczowniczą podróż i poczucie wolności. Kolekcja obfituje w kolory ziemi, w genialne, naturalne barwy. Tendencją są ciemne brązy, kolor orzechów laskowych, kremu oraz ciemnej czerwieni. Włosy tworzą objętość boczną lub są wydłużone, odwzorowując w ten sposób turbany włosów lub kształt grzbietu. W niektórych przypadkach, styl zdefiniowany jest przez małe warkocze i przez dzikie, ale bardzo eleganckie alternatywne tekstury.

Na podstawie materiałów Kemon

09 sty 2015