Nude – najgorętszy trend w koloryzacji

Nude – najgorętszy trend w koloryzacji

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: fryzjerskie trendy

Na wybiegach i w czołowych magazynach modowych królują fryzury przede wszystkim wygodne, funkcjonalne i naturalne. W tym sezonie trend „make-up no make-up pojawia się również… na włosach. O to, jakie tonacje zawładną naszym sercem w tym roku, pytamy Adama Czapskiego, edukatora marki Kevin.Murphy oraz kolorysty w salonie Mój Fryzjer w Gdańsku.

Jak zeszły rok wpłynął na zachowania oraz preferencje klientek?

W związku z obecną sytuacją na świecie, klientki zmieniły swoje preferencje i oczekiwania. Coraz częściej szukają rozwiązań uniwersalnych co w dużym stopniu wiąże się z pracą zdalną oraz obawą przed ponowną kwarantanną. Wcześniej robiłem różne koloryzacje jednak przez ostatni rok najwięcej wykonuję pojaśnień takich jak face frame, ombre, sombre czy delikatne balejaże, w taki sposób aby został naturalny odrost. Tego typu koloryzacja skutecznie zamaskuje widoczny odrost przez dłuższy okres czasu i wygląda niezwykle naturalnie. Dodatkowo bardzo często klientki proszą również o wykonanie koloryzacji jak najbardziej zbliżonej do własnego koloru włosów. Tutaj można zauważyć, że w każdym aspekcie wracamy do natury i subtelności. Zauważyłem również, że klientki zaczęły bardziej dbać o swoje włosy. Mają więcej czasu na nałożenie maski czy odżywki, bardziej zwracają uwagę na stosowaną pielęgnację oraz poszukują nowych rozwiązań, przez co ich włosy są zwyczajnie w dużo lepszej kondycji.

Na co zwracasz uwagę proponując klientce koloryzację? 

Zawsze konsultację zaczynam od zdefiniowania potrzeb klientki, jakie ma problem, co jej przeszkadza, jakie ma marzenia. Ale również ważną kwestią jest jej styl życia. Ważne jest czy często związuje włosy, codziennie chodzi do pracy czy też więcej czasu spędza w domu. Jeśli klientka bardzo często związuje włosy to więcej pojaśnień zrobię wokół twarzy, jeśli mówi mi, że nie będzie mogła do mnie szybko przyjść to przy odroście wykonam kolor najbardziej zbliżony do jej naturalnego odcienia. Kolor przed wszystkim musi być praktyczny, ale też musi spełnić oczekiwania klientki.

Jaka koloryzacje będzie Twoim zdaniem najpopularniejsza i najmodniejsza w 2021 roku?

Zdecydowanie tegorocznym hitem na włosach są wszelkie odcienie cieliste. Od momentu wejścia na rynek nowych odcieni nudes COLOR.ME by KEVIN.MURPHY moje klientki się w nich zakochały. Są to naturalne beże zbliżone do odcienia skóry i lekko ocieplone delikatnym różem. To idealny produkt do cieniowania odrostu lub stworzenia absolutnie olśniewających efektów na rozjaśnionych włosach. Silnym trendem w tym roku jest fryzura w stylu Beth Harmon – głównej bohaterki serialu „Gambit Królowej”. Bardzo często klientki przychodzą z jej zdjęciem jako inspiracją. Dlatego wszelkie miedzie i odcienie rudości, zarówno te płomienne jak i zgaszone, również będziemy coraz częściej widywać na ulicach.

Czy na każdych włosach da się wykonać taką koloryzację?

Podstawą są tutaj zdrowe i lśniące włosy. Na każdych włosach możemy stworzyć dowolną koloryzację. Farby COLOR.ME by KEVIN.MURPHY nie zawierają amoniaku a połącznie z Olaplexem daje wiele możliwości. W przypadku bardzo zniszczonych włosów, zdarza mi się odesłać klientkę do domu z zestawem pielęgnacyjnym np. Olaplex i zaprosić ją ponownie po 2 tygodniach, kiedy jej włosy będą w lepszej kondycji. Nie ma rzeczy niemożliwych, ale najważniejsze to utrzymać włosy w dobrej kondycji.

Komu pasują takie odcienie?

Odcienie nudes idealnie sprawdzają się do każdego typu urody, niezależnie czy jest się typem ciepłym bądź chłodnym. Natomiast wszelkie rudości idealnie pasują do słowiańskiej urody oraz porcelanowej cery.

Jak powinno się pielęgnować włosy, aby jak najdłużej utrzymać kolor?

Do pielęgnacji włosów polecam każdy zestaw – szampon oraz odżywkę od marki KEVIN.MURPHY dopasowany do potrzeb skóry głowy oraz włosów. Wszystkie produkty przeznaczone są do włosów koloryzowanych, dzięki je odpowiednio pielęgnują oraz zapobiegają wypłukiwaniu się koloru. Natomiast do potrzymania koloryzacji – w przypadku odcieni nudes świetnie sprawdzi się zwiększająca połysk  kuracja SUGARED.ANGEL w kolorze kremowego beżu. Do potrzymania wszelkich rudości i ciepłych odcieni polecam kurację z tej samej serii w kolorze dojrzałej moreli – AUTUMN.ANGEL.

Adam Czapski – Edukator marki Kevin Murphy
Blisko 15 lat doświadczenia w zawodzie wizażysta-linergista oraz fryzjer-stylista. Absolwent pedagogiki łódzkiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej. Wieloletni wykładowca praktycznej nauki zawodu policealnych szkół fryzjerskich i państwowych zasadniczych szkół zawodowych. Sędzia Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego oraz juror wielu ogólnopolskich konkursów fryzjerskich. Zdobywca prestiżowych nagród w dziedzinie kolorymetrii. Współpracował z wieloma czasopismami.

Na podstawie materiałów A&M Premium Distribution

 

08 kw. 2021