The Mystery Barbers – „Unisexe”

The Mystery Barbers – „Unisexe”

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: fryzjerskie trendy

Fryzury: The Mystery Barbers
Foto: Paweł Lewandowski & Arcadius Mauritz
Make-up: Kamila Zasadzka
Stylizacje: Magdalena Carter
Modele: Irek Żukowski, Kasia Danioł, Klemens Flejszer, Izabela Słowik, Jacek Uchański i Magda Mościpan

„Unisexe” to druga kolekcja projektu artystycznego The Mystery Barbers, stworzonego przez sześciu polskich stylistów fryzur.

„Unisexe” przerywa granice między kobietą a mężczyzną, tworząc uniwersalną całość. Inspiracje do powstania kolekcji zostały zaczerpnięte z obserwacji zmieniającej się kulturowo tożsamości płciowej i przełożone na stylizację fryzur. Bowiem każdy ze stworzonych looków może być noszony zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Nowa linia fryzur jest nostalgiczna, baśniowa, odrobinę surrealistyczna, a jednocześnie mocno zakorzeniona w trendach. Główne hasła na ten sezon to: naturalność, gładko z przedziałkiem, warkocze, retro, wet look oraz romantyczny nieład.

Unisexe tworzą trzy linie:

Pret a porter – podstawowa linia sześciu wyjściowych fryzur, które cechuje trójwymiarowość, mocno zaznaczona linia w przedziałku oraz look w stylu baby hair w wersji suchej.

Nude couture – awangardowa i bardziej śmiała linia, zarówno w cięciach, jak i w koloryzacji. Dominują uczesania w stylu glamour, undercut, łączenia blondów z różem czy błękitem.

Premiere Visio – alternatywne i niekonwencjonalny przedstawienie trendów w formie artystycznego manifestu.

The Mystery Barbers – kolektyw fryziersko-artystyczny założony w 2015 roku przez sześciu polskich stylistów fryzur. TMBS powstał, by realizować niecodzienne projekty, wyznaczać alternatywne trendy i przede wszystkim pokazywać, że fryzjerstwo, to nie tylko rzemiosło, ale również sztuka. Ukrywają się pod kapturami i nie zdradzają swoich tożsamości – „W ten sposób chcemy skupiać uwagę na naszych pracach, nie nazwiskach”.

Na podstawie materiałów The Mystery Barbers        

08 sie 2016