Adam Szulc „Następny proszę!”

Adam Szulc „Następny proszę!”

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Nowa książka Adama Szulca „Następny proszę!” to napisana werblem i brzytwą mieszanka pasji fryzjerskich, pop kulturowych i muzycznych.

Dowiesz się z niej między innymi o subkulturowych fryzurach, kultowych fryzjerskich filmach czy powiązaniach scen muzycznych i zakładów rzemieślniczych.

W pierwszej części znajdziemy barwny życiorys autora – fryzjera i muzyka, perfekcyjnie władającego brzytwą i werblem.

A dalej potężny rozdział o amerykańskich barber shopach – ich powstaniu, rozkwicie, przyczynach upadku i powolnym renesansie. Opowieść ma mocny rys historyczny.

Dalej: życiorysy emerytowanych (choć często wciąż pracujących) fryzjerów męskich z dziewięciu krajów z całego świata: Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Turcji, Anglii i innych. Poruszające historie barberów o miłości do zawodu, o tym jak było, o tym co sprawia, że ta robota to całe życie, a całe życie to ta robota… W tym rozmowa, jaką przeprowadził ze 108-letnim maestro Antonio Mancinellim, uznanym przez księgę Guinessa na najstarszego barbera.

Znakomity jest także rozdział o pop kulturze przenikającej się z fryzjerstwem męskim – polityka, filmy, idole.

A w drugiej części kolejna dawka kilkudziesięciu opisanych fryzur – ich historia, pochodzenie, zastosowanie – niektóre naprawdę zadziwiają!

Wszystkie  informacje zostały zebrane na wyłączność tej książki i ujrzą światło dzienne po raz PIERWSZY! Genialne rysunki profesjonalisty Pawła Garwola dopełniają całości tego fachowego wydawnictwa. Książka fascynująco ilustrowana. Fryzjerski komiks!

Stron: 400
Format: 145×205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda
Gatunek: poradnik
Cena: 49,00

Adam Szulc – rocznik 1971. Urodzony w Poznaniu. Od młodzieńczych lat zafascynowany muzyką rockową, punkową i hardcorową.
Muzyk pasjonat. Perkusista od 10. roku życia. Grał w zespołach punk / hard core: Topór, Dead Division, Parlament, Hacesja, X Respect X i Cymeon X. Grał też w kilku osiedlowych efemerydach, które nie posiadały nazwy i nie wyszły poza mieszkaniowo- piwniczne próby. Jego zespoły grały trasy lub koncerty z takimi zespołami jak Inkwizycja, Strife, Apatia, Homo Militia,H2O, Eye For An Eye, The Corpse, Regres, Slapshot, 108, Refused, Abhinanda, GaGa i wiele innych. Wydał kilka płyt ze swoim udziałem.
Adam Szulc był jedną z pierwszych w Polsce osób, która tworzyła w naszym kraju ruch Straight Edge.
Jest autorem wielu tekstów, felietonów i recenzji do prasy fryzjerskiej muzycznej (Pasażer, Kurier Fryzjerski, Fale Loki Koki, The Barber Magazine, Barber Expert Magazine, Noise Magazine, fanziny drugoobiegowe i inne).
Oprócz tego jego życie to od ponad trzydziestu lat fryzjerstwo męskie. W swojej barberskiej Jamie, która wygląda trochę jak sala prób garażowej kapeli organizuje koncerty, premiery płyt i spotkania z muzykami. Jego wyjątkowe pokazy fryzjerskie to połączenie rzemieślniczego sznytu i punkowej muzyki.

 Na podstawie materiałów Wydawnictwa ZYSK i S-KA

09 wrz 2020