Apothecary 87 – Splendor męskiej brody

Apothecary 87 – Splendor męskiej brody

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Męski zarost doczekał się nareszcie profesjonalnej pielęgnacji w prawdziwie męskim stylu. Apothecary 87 to nie tylko marka kosmetyków, ale i męski klub, do którego możecie dołączyć w każdej chwili.

Warunkiem jest dbanie o to, co wyróżnia Was z tłumu, czyli Waszą brodą. To, co nosicie na twarzy, to w końcu znacznie więcej niż zwykła sierść, która chroni przed wiatrem i słońcem.

Dbajcie więc o siebie z klasą dzięki kilku podstawowym krokom z Apothecary 87.

 

_MG_3397Moda na brodę wróciła i nie zapowiada się na to, by miała nas opuścić. Mężczyzn nareszcie znudziła trwająca od lat 90. rutyna golenia na gładko. Broda, bez względu na swoją długość czy kształt, wymaga od swojego właściciela odpowiedniej pielęgnacji. Owa moda pociągnęła za sobą stworzenie odpowiednich produktów, choć wosku do wąsów czy innych pomocnych eliksirów używali wąsaci gentlemani już w minionych stuleciach. Apothecary 87 to brytyjski brand hołdujący tradycji i miłości do męskiej szczeciny, która doczekała się nareszcie profesjonalnej pielęgnacji, na którą zawsze zasługiwała.

Dbanie i modelowanie

Zapuszczenie zarostu wymaga od nas determinacji i cierpliwości. Pierwsze kroki są trudne, ale już nie tak bardzo jak kiedyś. Choć istniały pewne produkty do modelowania i odżywiania męskiej brody, istniały to były one uboższe w składniki i zapachy od tych, które mamy dzisiaj. Apothecary 87 doskonale udowadnia, jak dużą wagę przywiązuje do tworzenia swoich oryginalnych kompozycji zapachowych i selekcji składników, tak aby doskonale odżywiły każdy włos na męskim policzku.

Olejek to podstawa

Olejki do brody tej brytyjskiej marki doskonale wspomagają skórę i włosy przy pierwszych etapach zapuszczania brody. Zawarte tu organiczne, zimno tłoczone olejki z arganu, jojoba oraz z pestek winogron stanowią idealną odżywkę dla suchej skóry i młodej szczeciny, zapewniając jej szybszy i zdrowszy wzrost bez ryzyka swędzenia, wrastania włosów czy utraty cennych dla skóry witamin. Zapachy olejków to prawdziwa uczta dla węchu, ponieważ są bardzo współczesne, ale też stanowią ukłon w stronę klasyki, czego dobrym dowodem jest słynny Original Recipe o drzewno-balsamicznych nutach. Zapach olejku otrzymano tradycyjną metodą brytyjskiego perfumiarstwa, dzięki czemu, jest bardzo silny i stanowczy, nie znika szybko z brody, więc z powodzeniem może zastąpić Wasze ulubione perfumy. Pamiętajcie, aby używać olejku na świeżo umyty i całkiem suchy zarost. Na młodej i krótkiej brodzie wystarczy zaledwie kilka kropel nektaru, a następnie wmasowanie go w zarost. W tej kwestii bardzo pomocny będzie tradycyjny kartacz nabity naturalnym włosiem dzika, który zapewni idealny masaż i rozprowadzenie produktu. Przy dłuższej brodzie sprawdzi się najlepiej drewniany grzebień The Man Club Barber Comb.

Wąs? Tylko odpowiednio zadbany!

Apothecary 87 to również sprzymierzeniec każdego męskiego futra nad górną wargą. Dlatego też wypuścił na rynek wosk do wąsów o mocnym chwycie i zniewalającym zapachu wanilii i drzewa sandałowego. To, co czyni ten wosk tak wyjątkowym, to fakt, iż tuż po aplikacji niezwykle przyjemnie rozgrzewa górną wargę. Chcąc osiągnąć klasycznego handlebara czy wojskowo wyprostowane wąsisko, będziecie musieli je w odpowiedni sposób zapuszczać. Pamiętajcie, aby nigdy nie przycinać włosów nad górną linią wargi. Bez względu na to, jak chcecie modelować zarost pod nosem, pozwólcie mu najpierw urosnąć. Wystarczy, że będziecie kontrolować jego wzrost przy pomocy nożyczek średnio raz w tygodniu. Dobrym sposobem na osiągnięcie bujnego wąsa jest częste czesanie, stosowanie odżywczego olejku na noc, by za dnia użyć The Powerful Moustache Wax. Ten produkt zadba o to, aby łatwiej Wam się go zapuszczało, ponieważ zapewni przyzwoite wygładzenie dzięki olejkowi rycynowemu i utrzyma w ryzach odstające i denerwujące Was na co dzień włoski dzięki użyciu wosku pszczelego.

Pierwszy krok w zapuszczaniu brody czy samych wąsów należy tylko do Was, ale Apothecary 87 odwala resztę roboty! Wasza broda to w końcu ich specjalność.

Oficjalny dystrybutor Apothecary 87 w Polsce: www.barbersupply.pl

Na podstawie materiałów Barber Supply

04 kw. 2016