Botoks na włosy Kosswell Two Steps Repair

Botoks na włosy Kosswell Two Steps Repair

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Botoks na włosy Odzywczo-nawilzająca kuracja z kwasem hialuronowym

Kojarzony przede wszystkim z pielęgnacją skóry kwas hialuronowy ma zdecydowanie szersze zastosowanie. Jego niezwykła zdolność wiązania cząsteczek wody sprawia, że sprawdza się doskonale również jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów. Wygładzone, miękkie i przyjemne w dotyku, a przy tym odżywione i nawilżone włosy – jak botoks na włosy z kwasem hialuronowym wpływa na kondycję włosów i jak go stosować w pielęgnacyjnych kuracjach?

„Eliksir młodości” i jego (nie)zwykłe właściwości

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jest jednym ze składników skóry, tkanki łącznej, naczyń krwionośnych i stawów. Skórze zapewnia właściwe nawilżenie i jędrność, z kolei w przypadku stawów odpowiada za ich ruchomość. Jego podstawową zaletą jest wyjątkowa zdolność do wiązania wody. Już tylko jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody. Wraz z wiekiem oraz na skutek niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych kwasu hialuronowego zaczyna ubywać z naszego organizmu, czego skutki obserwujemy w kondycji naszej skóry czy też układu ruchu.

Kwas hialuronowy stosowany jest również na włosy. To jego właściwości nawilżające i wygładzające sprawiły, że znalazł się on w centrum zainteresowania producentów kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji włosów. Dzięki takiemu działaniu skutecznie wspomaga odbudowę zniszczonych kosmyków. Bardzo dobrze radzi sobie z włosami przesuszonymi, trudnymi do ujarzmienia, rozdwojonymi końcówkami oraz problemem nadmiernie wypadających włosów.

Botoks na włosy – wielopłaszczyznowa pielęgnacja

Nasze włosy każdego dnia narażone są na destrukcyjny wpływ wielu czynników. Co im szkodzi? Latem słońce i słona woda, zimą mróz i duża wilgotność. Częste suszenie i prostowanie oraz nieumiejętne farbowanie również przyczyniają się do ich osłabienia. W konsekwencji każde włosy potrzebują wsparcia. Kwas hialuronowy polecany jest szczególnie osobom zmagającym się z suchymi włosami, pozbawionymi blasku i ze skłonnością do puszenia. Nawilża je i wygładza, a co najważniejsze, uzupełnia ubytki w ich strukturze. Jednocześnie wykazuje skuteczne działanie przy nadmiernym wypadaniu włosów, wzmacniając ich cebulki. Kwas hialuronowy można także stosować w celach profilaktycznych, ponieważ zabezpiecza on włosy przed wpływem czynników zewnętrznych. W efekcie włosy są nawilżone, gładkie, mocne i odporne na uszkodzenia.

Botoks na włosy Odzywczo-nawilzająca kuracja z kwasem hialuronowymW poszukiwaniu kwasu hialuronowego w kosmetykach do włosów

Dobra sława kwasu hialuronowego sprawiła, że możemy go dzisiaj znaleźć w wielu kosmetykach do pielęgnacji włosów, nie tylko profesjonalnych, ale też drogeryjnych przeznaczonych do domowego stosowania. Warto jednak zwrócić uwagę na jego ilość w produkcie. Im bardziej skoncentrowany kosmetyk, tym większa skuteczność działania. Kwasu hialuronowego możemy szukać w szamponach, odżywkach, maskach i serum. Jest również podstawowym składnikiem botoksu na włosy Kosswell Two Steps Repair Ritual, czyli odżywczo-nawilżającej kuracji o silnym działaniu naprawczym. Jest to nieinwazyjny zabieg, który jest bardzo prosty w wykonaniu. Wysoka zawartość kwasu hialuronowego powoduje, że efekt wygładzenia i nawilżenia jest natychmiast widoczny.

Zobacz, jak wykonać botoks na włosy

Woda jest niezbędna człowiekowi do życia. Potrzebują jej również nasza skóra i włosy. Dzięki niej zachowują dobrą kondycję i zdrowie, a to z kolei przekłada się na ich piękny wygląd.

Na podstawie materiałów Progress Września

14 cze 2021