Davines – koloryzacja Mask z Vibrachrom™

Davines – koloryzacja Mask z Vibrachrom™

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Kolor włosów farbowanych wreszcie ujarzmiony! Oto nowa technologia Davines Vibrachrom™

AC0905 LUX INTERNO CON MAZZETTA APERTACzy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego kolor nie wypłukuje się z tekstyliów, a z włosów farbowanych już tak? Włoska marka Davines znalazła na to pytanie odpowiedź i w swoim systemie koloryzacji zastosowała rozwiązanie wykorzystywane dotąd w przemyśle włókienniczym. Tak powstał Mask z Vibrachrom™, innowacyjny system, sprawiający, że kolor jest niezwykle trwały, a włosy mają wyjątkowy połysk i są intensywnie wypielęgnowane.

Mask z Vibrachrom™ to system koloryzacji permanentnej w kremie, który zapewnia krycie siwych włosów, zmianę refleksu, przyciemnianie i rozjaśnianie włosów.

Dla kobiet z pewnością ważne będą cechy związane z pielęgnacyjnym działaniem składników zawartych w Mask z Vibrachrom™. Zarówno osiągany połysk, jak i elastyczność włosa są zaskakujące. Do tego – perfekcyjne krycie włosów siwych, znakomite możliwości rozjaśniania, łatwość zmiany odcienia oraz trwałość koloru dają wyraźnie wyróżniający się na tle innych system farbowania włosów – podkreśla Adam Żolik, ekspert Davines w zakresie koloryzacji.

Na czym polega technologia Vibrachrom?
To innowacyjna technologia stworzona przez laboratoria Davines, która swą wyjątkowość zawdzięcza połączeniu świata kosmetycznego z przemysłem tekstylnym i naturą. Zapewnia doskonale lśniące kolory, silny efekt odżywienia i bardziej równomierne wniknięcie koloru do wnętrza struktury włosa, ponieważ zwiększa zdolność nawilżania włosów podczas koloryzacji, co z kolei znacząco wpływa na stabilność osadzonych pigmentów. Kolory są jaśniejsze i trwalsze, ponieważ włosy są bardzo dobrze chronione od wewnątrz – wyjaśnia Adam Żolik.

Na Vibrachrom™ składają się trzy czynniki, które działają w synergii:

Pierwszy czynnik to ekstrakt z białka komosy ryżowej (quinoa) – wiąże pigmenty ze strukturą włosa i spaja łuski włosów. Zwiększa trwałość koloru i połysk. Quinoa, którą naukowcy z laboratoriów Davines wybrali do zastosowania w produkcji Mask z Vibrachrom™, jest uprawiana w Peru z poszanowaniem dla miejscowej ludności i środowiska naturalnego.

Drugi czynnik to składnik pielęgnacyjny bogaty w omega-9 (ω-9) – tworzy powłokę lipidową, która chroni, wygładza i odżywia włosy oraz zwiększa wewnętrzne i zewnętrzne odbicie światła. Omega­9 to kwas tłuszczowy pozyskiwany z roślin.

Trzeci czynnik to nośnik fosfolipidowy – składnik aktywny po raz pierwszy zastosowany w kosmetyce, zwiększa zdolność przenikania pigmentów do struktury włosa, dzięki czemu zapewnia trwały, równomierny kolor i wyjątkowe odżywienie.

Nośnik fosfolipidowy pochodzi ze świata włókienniczego i został stworzony w oparciu o podobieństwa w koloryzacji włókien jedwabiu i włosów.

Dlaczego nośnik fosfolipidowy jest taki ważny dla koloryzacji włosów?
Podczas procesu koloryzacji zawsze problematyczne jest znalezienie odpowiedniej wielkości cząstek pigmentów, które będą w stanie trwale osadzić się we włosie. Jeśli cząstka jest zbyt duża, nie przedostaje się do wnętrza włosa i jest narażona na wypłukiwanie z jego zewnętrznej części. Jeśli natomiast jest ona zbyt mała, to równie łatwo dostaje się jak i wydostaje się z niego. Kluczowe dla migracji pigmentów okazało się zastosowanie fosfolipidowego nośnika zaczerpniętego z przemysłu włókienniczego, który zwiększa zdolność przenikania pigmentów poprzez zmniejszenie napięcia powierzchniowego. W rezultacie ułatwia on rozdrabnianie większych cząstek pigmentów i zapewnia równomierne rozmieszczenie molekuł koloru na całej długości włosów – tłumaczy Adam Żolik.

Przystępny system dla fryzjerów
System odcieni naturalnych i refleksów Mask z Vibrachrom™, które można ze sobą mieszać, pozwala kolorystom na uzyskanie koloru włosów klientki zgodnie z jej życzeniem. Wystarczy zastosować odpowiednią bazę (naturalną, naturalną intensywną, naturalną popielatą, naturalną ciepłą), wykorzystać jedną optymalną proporcję mieszania i uwzględnić czas działania mieszanki.
System jest bardzo przystępny nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie pracowały z koloryzacją Davines. Dzięki temu fryzjerzy mogą szybko poczuć się pewnie w używaniu nowych produktów i śmiało realizować swoje pomysły z ich zastosowaniem – podkreśla Adam Żolik.

Ekologiczne opakowanie
Emisja gazów wytwarzanych podczas produkcji opakowań Mask z Vibrachrom™ jest rekompensowana przez udział Davines w projektach ponownego zalesiania terenów. Ilość materiału, z którego powstają opakowania, została ograniczona do minimum. Davines wyeliminował zbędne materiały, zoptymalizował wszelkie kwestie związane z transportem i zredukował emisję CO2. Opakowania powstały z papieru FSC pochodzącego z recyklingu i przeznaczonego na kompost.

Koloryzacja Mask z Vibrachrom™ jest dostępna w salonach fryzjerskich współpracujących z Davines.

Dodatkowe informacje: www.davines.com

***

ADAM ŻOLIK
Trener regionalny Davines, specjalność: koloryzacja, cięcia, kolekcje międzynarodowe
Regionalny Trener Davines szkolący się w międzynarodowym zespole trenerów w Parmie. Uczestniczył w przygotowaniach do pokazów takich gwiazd światowego fryzjerstwa jak Angelo Seminara czy Tim Hartley.
Miał okazję występować na scenie podczas licznych pokazów fryzjerskich w kraju m.in. podczas Diamond Show 2015. Już na początku swojej kariery fryzjerskiej uczestniczył w realizacji projektu tworzenia kolekcji przez Leo Bancroft’a. Wieloletnie działania, mające na celu wypracowanie warsztatu, wzmocniły chęć do dzielenia się zdobytą wiedzą z innymi pasjonatami świata fryzur. Dziś prowadzi własną pracownię „Czesanka” w Poznaniu.

Na podstawie materiałów Davines

 

 

 

21 cze 2016