Davines Liquid Spell – fluid pogrubiający i wzmacniający włosy

Davines Liquid Spell – fluid pogrubiający i wzmacniający włosy

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

DAV-LiquidSpell-1Ciepło emitowane przez suszarkę można wykorzystać w ramach pielęgnacji włosów. Nowość od Davines – Liquid Spell zawiera cząsteczkę termoaktywną oraz koncentrat aminokwasów.

Zastosowana technologia sprawia, że pasma po każdej aplikacji i modelowaniu lub suszeniu stają się wyraźnie zdrowsze, wzmocnione, grubsze, bardziej miękkie i lśniące.

Fluid z łatwością można połączyć z innymi produktami Davines, co pozwala fryzjerowi na sporządzanie intensywnie działających koncentratów pielęgnacyjnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientki.

Coraz więcej kobiet ma cienkie lub wrażliwe włosy, co wynika z czynników środowiskowych, zawrotnego tempa życia, często powtarzanych zabiegów kosmetycznych, uszkodzeń mechanicznych i oddziaływania wysoką temperaturą.

Prośby o ochronę włosów i przywrócenie ich włóknom odpowiedniej jakości to obecnie jedno z głównych życzeń klientek salonów fryzjerskich. Kobiety poszukują szybko działających i skutecznych produktów, które pozwolą na przedłużenie efektów zabiegów salonowych i które będą mogły stosować w domu.

Opracowany w laboratorium Davines w Parmie Liquid Spell Reinforcing Bodifying Fluid odpowiada na tę potrzebę. Powstał z myślą o pielęgnacji włosów uwrażliwionych wskutek zabiegów kosmetycznych, działań mechanicznych lub czynników środowiskowych, cienkich, lekko uszkodzonych, matowych i pozbawionych energii.

Już po pierwszej aplikacji zamyka łuski, wzmacnia i pogrubia włosy. Pasma stają się zrewitalizowane, bardziej miękkie, zdrowe i lśnią naturalnym blaskiem. Silniejsze, gęstsze włosy dłużej utrzymują kształt fryzury.

Bogata formuła niezawierająca parabenów ani silikonów stanowi koncentrat aminokwasów — związków chemicznych podobnych w swej budowie do struktury włosa, a dodatkowo zawiera unikalną cząsteczkę termoaktywną. Zastosowana technologia pozwala na wybiórcze działanie produktu i zwiększenie jego intensywności w szczególnie wrażliwych obszarach. Pod wpływem ciepłego nawiewu suszarki produkt wiąże się z włóknem włosa, zamykając łuski. Równoczesne działanie kosmetyczne pozwala włosom odzyskać jedwabistość i naturalny połysk.

Liquid Spell Reinforcing Bodifying Fluid jest bardzo wydajny (wystarczą 3-4 porcje) i łatwy w użyciu. W salonie fryzjer może swoim klientkom zaproponować unikalne usługi na bazie koncentratów przywracających włosom ich piękno w połączeniu z Liquid Spell. W ten sposób stworzy personalizowane koncentraty, które natychmiast poprawią kondycję włosów klientki. Na przykład dla ekstremalnego pogrubienia można połączyć Liquid Spell i serum Energizing, dla intensywnego efektu anti-aging: Liquid Spell i serum Renewing, dla intensywnego upiększenia, pielęgnowania włosów i nadania im wyjątkowego blasku – Liquid Spell i olejek OI.

Na podstawie materiałów Davines

05 wrz 2018