Davines Love Curl – aż 8 kosmetyków do pielęgnacji kręconych włosów

Davines Love Curl – aż 8 kosmetyków do pielęgnacji kręconych włosów

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

LOVE_CURL_DavinesWłosy kręcone wzbudzają zachwyt. Jednak tylko ich posiadaczki wiedzą, jak trudno utrzymać je w ryzach. Davines opracował nowy zestaw kosmetyków Love Curl, które podkreślają, dyscyplinują i pielęgnują różne rodzaje loków. Zgodnie z filozofią Davines, nie zawierają siarczanów i parabenów i są przyjazne dla środowiska.

Włosy kręcone bywają bardzo trudne w pielęgnacji. Z racji na swoje naturalne skłonności do przesuszenia wymagają szczególnej troski i ostrożnego doboru produktów. Mimo że kręcone włosy stanowią pewną kategorię, spektrum ich struktur w tym obrębie mogłoby być z powodzeniem podzielone na większą liczbę grup. Zupełnie innej pielęgnacji wymagają włosy cienkie i grube, podatne i mocno kręcone lub zdyscyplinowane i puszące się, dlatego tylko odpowiednio dobrane produkty pozwalają wydobyć ich naturalne piękno – tłumaczy Małgorzata Piechocińska, trener regionalny Davines.

Kosmetyki Love Curl odpowiadają na różne potrzeby włosów kręconych
Podstawą pielęgnacji Love Curl pozostają istniejące już w ramach linii – nawilżający szampon, odżywka i krem, które podkreślają skręt (obecnie mają wzmocnioną formułę). Zupełnie nowymi kosmetykami są: maska, która dyscyplinuje wymagające struktury, cleanser – dokładnie oczyszczający włosy, a także serum, controller oraz primer, które pomagają w definiowaniu loków, a dobiera się je w zależności od gęstości i stopnia spuszenia włosów. Pomiędzy kolejnymi myciami w ryzach loki utrzymuje revitalizer.

Ekstrakt z migdałów silnie nawilża i odżywia
Kosmetyki Love Curl są dostępne w ramach linii Davines Essential Haircare do codziennej pielęgnacji włosów. Formuła Love Curl została ulepszona – dzięki innowacyjnemu enzymatycznemu procesowi pozyskiwania wyciągu z migdałów udało się uzyskać jeszcze silniejsze nawilżenie i odżywienie włosów kręconych. Ekstrakt zawiera proteiny, witaminy z grupy B, witaminę E, nienasycone tłuszcze, magnez, żelazo, potas, miedź i fosfor, przez co nadaje włosom elastyczność i objętość.

Linia Essential Haircare wspiera bioróżnorodność życia na Ziemi
Migdały wykorzystane do produkcji linii pochodzą z gospodarstwa Slow Food Presidium Pana Carlo Assenza w Noto na Sycylii. Davines od 2014 r. współpracuje z Slow Food Foundation for Biodiversity w ramach jej projektu Presidia Project. Presidia to gospodarstwa uprawiające lokalne rośliny. Dzięki wsparciu fundacji zapobiegają zniknięciu genetycznego dziedzictwa na Ziemi.

Opakowania przyjazne środowisku
Do produkcji opakowań linii wykorzystano minimalną ilość plastiku. Jest to plastik typu foodgrade, więc opakowania mogą być ponownie użyte jako np. doniczki na kwiaty. W ramach projektu LifeGate Zero Impact emisja CO2 wydzielana przy produkcji Essential Haircare jest równoważona przez wspieranie sadzenia nowych i ochronę istniejących lasów. Linia jest produkowana przy użyciu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

KOSMETYKI LOVE CURL

LOVE Curl Cleansing Cream
Oczyszczający i odżywczy krem pozwalający na oswojenie włosów falowanych i bardzo kręconych. Zawiera ekstrakt z migdałów z gospodarstwa Carlo Assenza w Noto na Sycylii, zapewniający intensywne odżywienie i nawilżenie. Silnie odżywiająca formuła sprawia, że nie jest konieczne stosowanie odżywki. Jest bardzo łagodny dla keratyny i lipidów włosów. Nie zawiera parabenów ani siarczanów.

LOVE Curl Shampoo
Szampon uelastyczniający i dyscyplinujący, nadaje objętość i pozostawia miękkie i lekkie włosy, intensywnie odżywione i nawilżone. Chroni przed wilgocią i wysoką temperaturą urządzeń emitujących ciepło. Wygładza włos i pozwala na jego kontrolę. Zapobiega elektryzowaniu się włosów. Zawiera ekstrakt z migdałów z gospodarstwa Carlo Assenza w Noto na Sycylii. Nie zawiera parabenów ani siarczanów.

LOVE Curl Conditioner
Uelastyczniająca i dyscyplinująca odżywka, nadaje włosom sprężystość i objętość. Bogata w proteiny, witaminy B i E, które zapewniają włosom elastyczność i objętość. Witamina B5 stanowi silne wsparcie w przypadku przesuszonych włosów i skóry głowy – działa intensywnie nawilżająco, odżywczo i łagodząco. Odżywka zawiera ekstrakt z migdałów z gospodarstwa Carlo Assenza w Noto na Sycylii. Nie zawiera parabenów.

LOVE Curl Hair Mask
Odżywcza maska do włosów falowanych i kręconych zapewniająca miękkość, nawilżenie i łatwość ułożenia fryzury. Intensywnie odżywia. Ułatwia ułożenie fryzury nawet w przypadku grubych i niesfornych włosów. Dzięki składnikom pielęgnującym znacznie ułatwia rozczesywanie. Zawiera ekstrakt z migdałów z gospodarstwa Carlo Assenza w Noto na Sycylii. Nie zawiera parabenów.

LOVE Curl Primer
Nawilżające mleczko do układania i definiowania kształtu włosów falowanych i kręconych. Umożliwia łatwiejsze rozczesywanie i stylizację. Wygładza włos i ułatwia jego kontrolę. Chroni przed wilgocią i wysoką temperaturą urządzeń emitujących ciepło. Zawiera ekstrakt z migdałów z gospodarstwa Carlo Assenza w Noto na Sycylii. Nie zawiera parabenów.

LOVE Curl Cream
Uelastyczniające i dyskretnie definiujące skręt serum bez spłukiwania. Nie powoduje nadmiernego nagromadzenia się produktu, pozostawia włosy miękkie i błyszczące, elastyczne i pełne objętości, intensywnie odżywione i nawilżone. Zawiera ekstrakt z migdałów z gospodarstwa Carlo Assenza w Noto na Sycylii. Nie zawiera parabenów.

LOVE Curl Controller
Krem ujarzmiający włosy falowane i mocno kręcone. Pozwala na kontrolowanie objętości fryzury i zapobiega elektryzowaniu. Zawiera ekstrakt z migdałów z gospodarstwa Carlo Assenza w Noto na Sycylii. Zawiera specjalną żywicę, która utrwala włosy na dłużej niż żywice stosowane w stylizacji. Włosy pozostają miękkie, ale skręt jest zdefiniowany na dłużej. Ta wyjątkowa żywica zapewnia także ochronę przed wysoką temperaturą bez obciążania włosów. Nie zawiera parabenów.

LOVE Curl Revitalizer
Mgiełka odświeżająca fryzurę i nadająca elastyczność włosom falowanym i kręconym po stylizacji i pomiędzy myciem. Zapobiega elektryzowaniu się włosów, pozwala na zdefiniowanie kształtu fryzury. Włosy pozostają miękkie. Zawiera ekstrakt z migdałów z gospodarstwa Carlo Assenza w Noto na Sycylii. Nie zawiera parabenów.

www.davines.pl

Na podstawie materiałów Davines

 

 

 

04 wrz 2017