Davines The Century of Light

Davines The Century of Light

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

flk80_001-192.inddUniwersalny i niezwykle łatwy w użyciu system oferuje kolorystom możliwość: wykonania usługi częściowego bądź całkowitego rozjaśniania, zastosowania technik swobodnych „free hand”, aplikacji na skórę głowy.

Laboratoria badawczo-rozwojowe Davines prowadziły prace nad zabiegami wzmacniającymi i chroniącymi mostki keratynowe, które są głównym czynnikiem decydującym o strukturze włosa, i stworzyły specjalną mieszankę składników o silnym działaniu wzmacniającym i przeciwutleniającym.

Formuła ochronna – Hair Protective Booster (HPB)

Stworzyliśmy unikalną Formułę ochronną Hair Protective Booster (HPB), łącząc wzmacniające działanie kwasu maleinowego z właściwościami przeciwutleniającymi kwasu liponowego. Formuła szczególnie korzystnie wpływa na włosy, chroniąc je przed uszkodzeniem oksydacyjnym mogącym osłabiać lub prowadzić do naruszenia struktury włosów podczas rozjaśniania lub dekoloryzacji. Dzięki Hair Protective Booster włosy stają się elastyczne, zwarte i niezwykle miękkie.

Formuły produktów do rozjaśniania Progress i Liberty wzbogacono o tę unikalną Formułę ochronną, natomiast produkt Tolerance został przebadany dermatologicznie w celu potwierdzenia jego łagodnego działania na skórę głowy dzięki olejkom wchodzącym w jego skład.

Na linię The Century of Light składają się trzy produkty:

PROGRESS Uniwersalny proszek rozjaśniający przeznaczony do stosowania w przypadku technik częściowego bądź całkowitego rozjaśniania włosów naturalnych lub po koloryzacji. Charakteryzuje się kremową konsystencją i jest bezzapachowy. Rozjaśnia o maks. 9 tonów.

LIBERTY Proszek rozjaśniający przeznaczony do stosowania w przypadku technik swobodnych „free hand”. Idealny do włosów naturalnych lub po koloryzacji. Wzbogacony jest o glinkę porcelanową, dzięki czemu zapewnia precyzyjne nakładanie. Produkt bezzapachowy. Rozjaśnia o maks. 8 tonów.

TOLERANCE Niezawierający amoniaku olejek rozjaśniający. Przeznaczony do częściowego i delikatnego rozjaśniania, usuwania koloru kosmetycznego, rozjaśniania włosów u nasady. Tolerance to przebadany dermatologicznie produkt z monoetanoloaminą do aplikacji także na skórę głowy. Produkt bezzapachowy. Rozjaśnia o maks. 3 tony.

Dzięki nowemu systemowi kolorysta może zaproponować klientkom pełen wachlarz usług rozjaśniania włosów:

Równomierne rozjaśnianie Delikatne rozświetlenie włosów, idealne dla mieszania naturalnego odcienia włosów oraz włosów rozjaśnianych, rozjaśnia różnice chromatyczne pomiędzy nasadą a pasmami, podkreśla naturalną świetlistość włosów.

Swobodne rozjaśnianie Technika swobodnego rozjaśniania do kreowania naturalnych kontrastów światła i cienia na całej długości pasm w celu uzyskania efektów: naturalnego, codziennego, nowoczesnego, spontanicznego. Rezultaty prezentują się zupełnie jak naturalne pasemka powstałe dzięki słońcu.

Flamboyage oraz Mèche Usługa Flamboyage przeznaczona jest do spontanicznego akcentowania refleksów i uzyskania unikalnego zestawienia wyrazistych, naturalnych tonów, z kolei Mèches do tworzenia precyzyjnie rozjaśnionych fragmentów za pomocą tradycyjnej folii i różnych technik w celu uzyskania kontrastu światła i cienia na pasmach włosów.

Rozjaśnianie warstwowe Kreuje wrażenie ruchu i zapewnia szybkie rozjaśnienie koloru włosów poprzez warstwowe rozjaśnianie podczas koloryzacji.

Swobodny blond Rozsądne stosowanie systemu umożliwia: ożywienie intensywności blondów, wyrównanie poprzednio uzyskanego blondu, zyskanie pełnego koloru blondu nawet tuż przy skórze głowy.

Na podstawie materiałów Davines

 

05 lip 2018