Dezynfekcja w salonie fryzjerskim i kosmetycznym

Dezynfekcja w salonie fryzjerskim i kosmetycznym

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Zarówno gabinet kosmetyczny, jak i salon fryzjerski są miejscem, gdzie zasady higieny i dezynfekcji są niezwykle ważne.

Należy o nie dbać bezwzględnie. Nie tylko ze względu na przepisy ustanowione przez sanepid, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa klientów i swojego własnego.

Dezynfekcja jest podstawą w przypadku wszelkiego rodzaju sprzętów i narzędzi mających styczność z ciałem klienta, ale również jeśli chodzi o nas samych.

Higiena kosmetyczek i fryzjerów powinna być nawykiem zarówno przed przystąpieniem do pracy, a także przed każdym zabiegiem i po jego wykonaniu.

Do dezynfekcji ciała stosuje się zupełnie inne specyfiki jak w przypadku dezynfekcji ubrań czy narzędzi. Warto dbać o komfort i bezpieczeństwo swojej pracy, a także o spokojną głowę klientów.

Jakie są rodzaje dezynfekcji?

W gabinecie kosmetycznym i fryzjerskim należy bezwzględnie wykonywać dezynfekcję rąk. Niezwykle istotne staje się to w przypadku wykonywania zabiegu podczas którego może dojść o przerwania ciągłości skóry klienta. Jeśli osoba poddająca się zabiegowi w Twoim gabinecie będzie widziała, że dbasz o swoje bezpieczeństwo będzie pewna, że zadbasz tak samo o nią. Warto również dezynfekować dłonie nawet przed założeniem rękawic ochronnych. Mamy wtedy pewność że nie stanie się nic złego. Hurtownia fryzjerska Progress Września oferuje zarówno płyny dezynfekujące do skóry i dłoni, ale również rękawiczki jednorazowe i ochronne.

Kolejną ważną częścią pracy w gabinecie jest dezynfekcja powierzchni. Wymienić tu trzeba fotele, szafki czy biurka i stoliki do manicure oraz pedicure. Dostępnymi specyfikami szybko przygotujesz swoje miejsce pracy. Powinno to robić się po zakończeniu każdego zabiegu.

Niezwykle ważna w salonie kosmetycznym jest dezynfekcja sprzętów wielorazowego użytku. Wliczamy tu wszystkie narzędzia do wykonania zabiegu manicure i pedicure. To przy ich użytkowaniu najczęściej może dojść do przerwania ciągłości skóry.

Jakie są preparaty do dezynfekcji?

Do wyboru masz te alkoholowe i bezalkoholowe, chusteczki jednorazowe czy spraye z atomizerem do szybkiej dezynfekcji. Pamiętaj, że dobrej jakości, skuteczne specyfiki muszą posiadać odpowiednie certyfikaty medyczne potwierdzające dopuszczenie do dezynfekcji w salonach.

Produkty do dezynfekcji znajdziesz tutaj > PH PROGRESS WRZEŚNIA

https://ph-progress.pl/

Facebook Instagram Twitter

Na podstawie materiałów Progress Września

30 wrz 2020