Domowe SPA dla włosów

Domowe SPA dla włosów

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

newsletter_528x284Każda z nas marzy, aby mieć zdrowe i lśniące włosy, w końcu są one esencją kobiecości. Tylko czy faktycznie odpowiednio o nie dbamy?

Nie jest tajemnicą, że regeneracja włosów u fryzjera jest jedną z najskuteczniejszych metod regeneracji oraz pielęgnacji włosów. Jednak w przypadku gdy nie mamy innych możliwości, możesz zastosować profesjonalne kosmetyki w domu. Dzięki nim uzyskamy głęboko odżywione i miękkie w dotyku włosy, niczym prosto od fryzjera.

W czasie kwarantanny mamy więcej czasu na szukanie beauty ciekawostek. To odpowiedni moment, w którym możesz przetestować nowe rozwiązania oraz zrobić pożytek dla swojej urody. Urządzenie SPA dla włosów to doskonały sposób, aby w domowym zaciszu zregenerować włosy oraz uzdrowić skórę głowy, od której zależy zdrowie cebulek oraz ich kondycja. Poza tym to świetna opcja, którą powinno się wprowadzić do rutynowej pielęgnacji.

Od czego zacząć domowe SPA?

Kluczowy będzie tutaj odpowiedni dobór produktów. Aby dobrze pielęgnować włosy należy najpierw określi ich typ, dowiedzieć się jakiego zabiegu oraz substancji potrzebują. Do każdego problemu powinna być dopasowana odpowiednia linia profesjonalnych kosmetyków. Jest to uzależnione od efektu jaki chcemy uzyskać bądź rozwiązania problemu z jakim się borykamy. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich i wypadających włosów, wybierz linię PLUMPIN od KEVIN.MURPHY. Jeśli zaś chcesz wzmocnić włosy farbowane oraz nadać im blasku, wybierz linię MyDentity. Dla posiadaczek włosów suchych przychodzi z pomocą linia nawilżająca od Alterny, zaś jeśli Twoje włosy się puszą i wymagają wygładzenia – wypróbuj produkty z linii SMOOTH ME NOW od Eleven Australia.

Bardzo ważnym elementem jest również odpowiednie przygotowanie włosów. W tym przypadku świetnie sprawdzą się szampony głęboko oczyszczające skórę głowy oraz włosy z wszelkich pozostałości kosmetyków oraz innych zanieczyszczeń. Produktem, który świetnie sprawdzi się w tym przypadku jest szampon MAXI.WASH od KEVIN.MURPHY, który dzięki m.in. owocowym kwasom AHA, czy olejku z drzewa herbacianego, w delikatny i enzymatyczny sposób oczyszcza włosy i skórę głowy z resztek produktów do pielęgnacji, stylizacji, nadmiernej ilości sebum, zrogowaciałego naskórka, pyłu, kurzu czy metalicznych osadów na włosach. – Dobrym sposobem będzie również nałożenie szamponu MAXI.WASH na suche włosy i zawinięcie głowy ciepłym ręcznikiem, a po upływie około 5 minut dopiero umycie skóry głowy i włosów, dzięki czemu  delikatnie i enzymatycznie oczyścimy skórę i włosy.–  radzi edukator marki KEVIN.MURPHY Ireneusz Kłembokowski. Tak przygotowane włosy w większym stopniu wchłoną pielęgnację jaką im zaaplikujemy. Jednak warto pamiętać, że peelingu skóry głowy oraz włosów nie należy wykonywać częściej niż raz w tygodniu.

Po odpowiednim przygotowaniu skóry głowy i włosów, można przystąpić do właściwej pielęgnacji i regeneracji. Wybieramy odpowiedni dla nas szampon i nim dokładnie myjemy skórę głowy i włosy. Następnie wybieramy maskę, najlepiej z tej samej linii lub dostosowaną do naszych potrzeb i nakładamy ją na włosy. Pozostawiamy ją od 5 do 10 minut a po spłukaniu maski nakładamy na włosy odżywkę. W przypadku zabiegu regenerującego warto ją nałożyć od samej skóry głowy aż po końce. Po około 3 minutach możemy spłukać odżywkę.

– Pamiętajmy, że szampon nakładamy najpierw na dłonie a potem na skórę głowy i włosy. Lepiej zawsze dołożyć produktu, niż ma się nam wylewać z dłoni, także najlepszą ilością jest ilość, która mieści się w zagłębieniu dłoni. Podobnie z ilością maski czy odżywki. – podkreśla Irek Kłęmbokowski.

Tak przygotowany zabieg SPA w domowym zaciszu przyniesie najlepsze efekty. Jeśli taki zabieg będziemy powtarzać kilka razy w miesiącu to z pewnością będziesz mogła cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami na bardzo długi czas.

Produkty dostępne na www.hair2go.pl

Na podstawie materiałów A&M Premium Distribution

 

30 mar 2020