Elgon Argan

Elgon Argan

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

elgon_528x284Tradycja Wschodu w zgodzie ze współczesną nauką

Argania spinosa – olejek arganowy, inaczej „złoto pustyni”, uzyskuje się metodą pierwszego tłoczenia z owoców wiecznie zielonego drzewa arganowego rosnącego w Maroku. Od wieków był znany i uznawany ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne.

Wzmacnia suche i słabe włosy, dodaje im połysku oraz zapobiega ich wypadaniu i rozdwajaniu końcówek.

Swoje wyjątkowe właściwości olej zawdzięcza zawartości witamin A, E i F (substancje chroniące przed zgubnym działaniem wolnych rodników, będące silnymi przeciwutleniaczami) oraz bogactwu kwasów roślinnych.

Olejek arganowy jest rzadkim i cennym surowcem naturalnym z powodu niskiej wydajności produkcji – 1 litr olejku otrzymuje się ze 100 kg nasion. W Maroku był używany od setek lat jako baza odżywcza i środek na łagodzenie poparzeń słonecznych oraz jako środek upiększający. W ciągu ostatnich lat doceniono jego znaczenie i zaczęto stosować w profesjonalnej kosmetyce do pielęgnacji skóry i włosów.

Shampoo Supremo – szampon arganowy
Szampon wzbogacony olejkiem arganowym. Poprzez swoje właściwości nawilżające oraz antyoksydacyjne nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów. Doskonały do włosów grubych i splątanych. Zapach linii charakteryzuje się słodką nutą waniliowo-kwiatową.
Pojemność: 250 ml

Conditioner Supremo – maska arganowa
Maska wzbogacona olejem arganowym. Dzięki właściwościom nawilżającym i przeciwutleniającym przynosi włosom miękkość, jedwabistość oraz wygładzenie. Ułatwia rozczesywanie nawet najbardziej uwrażliwionych i splątanych włosów. Tworzy barierę ochronną, zapobiegając uszkodzeniom mechanicznym i spowodowanym drażniącymi czynnikami zewnętrznymi.
Pojemność: 200 ml

Olio Supremo – olejek arganowy
Głęboko nawilżające serum bogate w drogocenne składniki odżywcze. Błysk i nawilżenie w jednym. Różnorodne właściwości olejku arganowego, takie jak ochrona włosów czy zapobieganie przed skręcaniem, sprawiają, że produkt jest idealny do stosowania zarówno na wilgotne włosy przed stylizacją, jak i na suche jako wykończenie fryzury.
Pojemność: 100 ml

Po zastosowaniu pełnej linii arganowej włosy pozostają wygładzone, rozluźnione, pełne witalności i połysku. Formuła przygotowana z myślą o włosach grubych, puszących się, splątanych i suchych.

www.elgon.pl

Na podstawie materiałów FUH Afro

 

 

04 lip 2016