Fartuch fryzjerski, jednorazowy czy wielorazowy

Fartuch fryzjerski, jednorazowy czy wielorazowy

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Fartuch fryzjerski jednorazowy czy wielorazowyFartuch fryzjerski należy do obowiązkowego wyposażenia każdego salonu. Jego podstawowe zadanie to ochrona ubrania fryzjera przed zabrudzeniami. Trzeba jednak przy ich wyborze uwzględnić jeszcze jeden ważny aspekt, a więc wygląd fartucha. Powinien on pasować stylem do salonu i stanowić element identyfikacji wizualnej marki. Ponadto wyróżnić możemy wielorazowe i jednorazowe fartuchy fryzjerskie. W salonie niech znajdą się oba ich rodzaje. Dlaczego?

Postawą klasyczny fartuch fryzjerski

Klasyczne fartuchy fryzjerskie występują w wielu kolorach i fasonach. Możemy wybierać spośród stylowych czarnych, jak też bardziej wyrazistych np. różowych i fioletowych. Wyposażono je w praktyczne kieszenie, w których możemy umieścić akcesoria fryzjerskie, jak grzebień, szczotkę czy klipsy. Takie fartuchy fryzjerskie sprawdzają się bardzo dobrze do noszenia na co dzień podczas standardowych zabiegów, które nie wymagają użycia środków brudzących, jak np. strzyżenie włosów. Każdy członek zespołu powinien mieć taki sam fartuch fryzjerski, co z pewnością skutkuje bardziej profesjonalnym wyglądem i przekłada się na większe zaufanie klientów do marki.

Takie fartuchy fryzjerskie mogą być ponadto personalizowane, a więc posiadać napis z nazwą salonu czy imieniem pracownika. Traktujemy je więc jako outfit firmowy, który zawsze powinien być czysty. Unikamy więc wykonywania w takim fartuchu zabiegów, przy których istnieje ryzyko trwałego zabrudzenia odzieży. W takich przypadkach używamy jednorazowego fartucha fryzjerskiego.

Jak wybrać wielorazowy fartuch fryzjerski?

Na pewno powinno się zwrócić uwagę na materiał, z jakiego fartuch wykonano. Może być to tkanina wodoodporna, która wykazuje się dodatkowo właściwościami plamoodpornymi. Musimy jednak pamiętać, że pomimo swojej niewielkiej wrażliwości na plamy, istnieje ryzyko trwałego zabrudzenia. Niektórzy fryzjerzy, szczególnie barberzy, decydują się na designerskie fartuchy fryzjerskie wykonane ze skóry lub jeansu. Prezentują się naprawdę efektownie, jednak dla niektórych mogą okazać się mniej wygodne.

Trzeba też przy zakupie uwzględnić krój fartucha. Do wyboru są klasyczne, długie fartuchy fryzjerskie, które zakrywają duży obszar ciała i ubrania. Alternatywą są fartuchy typu kamizelki, sięgające połowy uda. Na pewno okażą się dobrym wyborem na cieplejsze pory roku.

Sprawdzamy też, w sposób zapięcia fartucha. Może być wiązany, co pozwala na jego idealne dopasowanie do sylwetki. Czasem fartuchy fryzjerskie są zapinane na guziki lub rzepy, wtedy wymagają dokładnego wyboru rozmiaru. Nie zapominamy również o aspektach praktycznych, niech fartuch posiada przynajmniej jedną kieszeń.

Dodatkowe niezbędne jednorazowe fartuchy fryzjerskie

Oprócz klasycznych wielorazowych fartuchów fryzjerskich do dyspozycji fryzjerów są jednorazowe fartuchy fryzjerskie. Wykonane są najczęściej z folii i mają klasyczny krój. Zakłada się je na szyję i wiąże w pasie. Świetnie sprawdzają się podczas zabiegów koloryzacji włosów oraz wszystkich innych, przy których korzystamy z kosmetyków pozostawiających trwałe plamy na ubraniu. Jak sama nazwa wskazuje, po każdym użyciu są umieszczane w koszu na odpady, nie zakładamy ich ponownie. Ich koszt jest niewielki, zazwyczaj są pakowane po więcej sztuk, co przekłada się na bardziej opłacalną cenę.

Na podstawie materiałów Progress Września

19 lis 2021