Imprinting – wymaluj na włosach wzory inspirowane naturą

Imprinting – wymaluj na włosach wzory inspirowane naturą

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Włosy można z powodzeniem potraktować jak płótno malarskie i wymalować na nich artystyczne wzory. Pozwala na to Imprinter – nowe narzędzie, opracowane przez Angelo Seminarę, dyrektora artystycznego Davines.

Pozwala ono fryzjerom na stworzenie wielowymiarowych, artystycznych koloryzacji, spersonalizowanych i dobranych do oczekiwań klientki. Dzięki niemu powstają zarówno efekty oparte na kontrastujących barwach, jak również na koloryzacji ton w ton dla kobiet preferujących delikatny, wysublimowany efekt końcowy.

Wzory przypominają nieregularne fale, słoje drzewa, układają się jak desenie na piórach ptaków albo skrzydłach motyli lub przywodzą na myśl letnie, pełne gwiazd niebo.

Po światowej premierze, koloryzacja Imprinting jest dostępna w polskich salonach fryzjerskich współpracujących z Davines. Wybierają ją kobiety, które preferują wyszukane efekty kolorystyczne, lubią eksperymentować, stawiają na nowoczesne rozwiązania i chcą się wyróżnić.

Usługa Imprinting jest kolejną po Flamboyage stworzoną przez Angelo Seminarę dla Davines. Narzędzie jest dla fryzjera proste w użyciu i pozwala na osiągnięcie efektów, których nie da się „wymalować” ręką, bez szablonu. Tworzą je matryce z gotowym wzorem oraz magnetyczny panel. Wystarczy ułożyć włosy na panelu, przyłożyć matrycę ze wzorem i nanieść mieszankę koloryzacyjną w przygotowanym wcześniej pożądanym odcieniu.

Jak kobiety mogą dostosować koloryzację Imprinting do swoich potrzeb i własnego temperamentu?

Do wyboru mają dwa rodzaje efektu:

Aplikacja częściowa, na wybranych sekcjach, także w miejscach mniej eksponowanych, jest idealna dla kobiet, które chcą same decydować, kiedy i jak pokazać namalowany wzór. Taka koloryzacja pozwoli im odsłonić go dzięki odpowiedniemu upięciu czy podczas codziennego przeczesywania włosów dłonią,

Aplikacja od nasady, na całej głowie (sekcje zewnętrzne i wewnętrzne) – dla kobiet, które chcą w każdej minucie dnia eksponować swój nowy, kreatywny wzór i cieszyć się nim.

Angelo Seminara, twórca Imprintera, to międzynarodowa gwiazda fryzjerstwa, 4-krotny laureat nagrody „British Hairdresser of the Year”. Swoją kreatywnością i pasją nieustannie inspiruje pracę fryzjerów na całym świecie, opiekuje się także fryzurami znanych osobistości. Opracowywał fryzury podczas pokazów Chanel, Valentino, Hermes, Stella McCartney… Jego prace pojawiają się na łamach wiodących światowych magazynów o modzie, np. Harpers Bazaar, Vanity Fair, Italian Vogue, French Vogue, The Sunday Times, Mixte, Dazed and Confused.

Poszukując nowych, bardziej awangardowych stylów, Angelo Seminara czerpie inspirację głównie z natury. W jego dziełach tekstura i wykończenie współistnieją w symbiozie, osiągając unikalny, przemawiający do wyobraźni rezultat, który zawsze ma na celu zaakcentowanie oryginalnej urody kobiety i jej włosów. Angelo zawsze był uważnym obserwatorem. Tworząc Imprinter, chciał celebrować kobiecość przez wzmocnienie naturalnego piękna kobiety. Angelo uwielbia wyzwania, a inspirację dla jego dzieł stanowi jego wyobraźnia, która jednocześnie pozwala mu na traktowanie włosów jak najcenniejszej tkaniny.

Więcej informacji: www.davines.com/pl oraz www.facebook.com/davinespolska

Na podstawie materiałów Davines

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01 cze 2018