Jak pielęgnować skórę głowy?

Jak pielęgnować skórę głowy?

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Bazą zdrowych i pięknych włosów jest skóra głowy. Jednak bardzo często poświęcamy jej zbyt mało uwagi w przeciwieństwie do skóry twarzy. I zapominamy, jak ważnym elementem w pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie skóry głowy.

Jak powinniśmy ją pielęgnować, aby cieszyć się pięknymi włosami? Swoje sposoby zdradza ekspert hair2go.pl oraz edukator marki Alterna Piotr Rawicz-Mikułowski.

Skóra głowy – dlaczego powinniśmy o nią dbać?

Skóra głowy, w przeciwieństwie do innych partii ciała, charakteryzuje się dużą ilością receptorów oraz wzmożoną produkcją sebum. Dodatkowo duża ilość włosów sprzyja gromadzeniu się zanieczyszczeń m.in. pozostałościom produktów do stylizacji czy kurzu. Jednak zarówno o cerę jak i skórę głowy powinniśmy dbać w podobny sposób – powinniśmy ją odpowiednio myć, peelingować oraz nawilżać. Warto pamiętać, że nieprawidłowe oczyszczanie skóry głowy może przyczyniać się do występowania łupieżu, zapaleń skóry jak również nadmiernego wypadania włosów.

Dlaczego warto robić peeling skóry głowy?

Skóra głowy poci się, złuszcza oraz produkuje duże ilości sebum. Dlatego peeling powinien być nieodłącznym elementem naszej pielęgnacji. Ten zabieg poprawia krążenie skóry, dzięki czemu zapewni włosom odpowiedni wzrost oraz umożliwi odpowiednią regenerację. Dodatkowo regularny peeling, oczyszczając ujścia mieszków włosowych, zapobiega przetłuszczaniu się włosów oraz pomoże rozwiązać problem z łupieżem, podrażnieniami skóry głowy oraz świądem. Zastosowanie peelingu może przedłużyć świeżość włosów nawet o 2 dni, jeśli zmagamy się z problemem nadmiernego przetłuszczania włosów. Na rynku dostępne są 2 rodzaje peelingu – mechaniczne oraz enzymatyczne. Czym różni się peeling mechaniczny od peelingu enzymatycznego i który powinniśmy wybrać? Przede wszystkim peelingi różnią się między sobą składem, konsystencją, sposobem aplikacji oraz sposobem działania. Peeling mechaniczny np. Kevin Murphy Scalp Spa Scrub, Alterna New Beginnings Exfoliating Cleanser to produkty, które w swoim składzie zawierają malutkie drobinki, które delikatnie ścierają martwy naskórek. Peeling enzymatyczny np. Kevin Murphy Maxi Wash, dzięki kwasom owocowym AHA, skutecznie oczyszcza skórę głowy oraz włosy z pozostałości produktów do stylizacji czy innych zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że podczas wybierania peelingu należy kierować się głównie potrzebami skóry głowy oraz włosów.

Oczyszczanie skóry głowy oraz włosów

Kolejnym etapem pielęgnacyjnym jest regularne oczyszczanie włosów z preparatów stylizacyjnych, toksyn i innych oblepiających łuskę włosa zanieczyszczeń. W tym przypadku sprawdzi się również Kevin Murphy Maxi Wash, który pełni także funkcję szamponu oczyszczającego lub Eleven Australia Deep Clean, który można stosować podczas codziennej pielęgnacji bez konieczności ponownego mycia włosów po jego użyciu. Szampony oczyszczające polecane są szczególnie osobom używających wielu preparatów stylizacyjnych, mieszkańcom dużych miast oraz osobom podróżującym. Warto pamiętać, że dokładnie oczyszczone włosy będą odbite od nasady, dzięki czemu wizualnie zyskamy więcej objętości.

Nawilżanie skóry głowy oraz włosów

Oprócz dedykowanej pielęgnacji nawilżające skórę głowy warto zwrócić uwagę na kilka błędów, które większość z nas popełnia. Zamiast suszyć włosy gorącym powietrzem suszarki, zdecydowanie lepiej pozostawić je do wyschnięcia lub zdecydować się na chłodny nadmuch. Podobnie jest w przypadku myciem włosów gorącą wodą. Warto pamiętać, że gorące powietrze oraz woda wzmaga pracę gruczołów łojowych, które mają za zadanie chronić skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Podstawą jest również dobór odpowiednich produktów do mycia. Szampon zawsze powinniśmy dobierać do potrzeb skóry głowy natomiast odżywkę do rodzaju włosów.  W przypadku szamponu, warto wybierać te o jak najbardziej naturalnych składach oraz o działaniu nawilżającym. Kevin Murphy Scalp Spa Wash to szampon oczyszczający skórę głowy oraz włosy. Formuła złożona z wody micelarnej i ekstraktu z nasion selera, koi i oczyszcza skórę głowy, pozostawiając czyste i nawilżone włosy.

Nadmierne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów również może być powodem nieprawidłowego dbania o naszą skórę głowy. Jest to problem powszechnie występujący wśród kobiet i w głównej mierze zależy od stosowanych zabiegów oraz odpowiedniej codziennej pielęgnacji. Zbyt częste mycie, częste koloryzacje oraz stylizacje nie wpływają korzystnie na kondycję oraz porost włosów. Jeśli nadmierne wypadanie włosów jest spowodowane nieprawidłową pielęgnacją, warto zadbać o prawidłowy wybór kosmetyków oraz produkty dedykowane do włosów wypadających. Kuracje to skondensowane dawka składników, które maksymalnie przyśpieszają wzrost włosów jednocześnie je pielęgnując i odżywiając. Kuracja Body Mass oraz Thick Again od Kevin Murphy to produkt stylizujący w postaci serum, która ogranicza działanie hormonu DHT w miejscu gdzie jest on wydzielany w nadmiarze. Wydłuża fazę wzrostu włosa, a w związku z tym skraca fazę wypadania i zapobiega łysieniu. Dodatkowo posiada technologię wykorzystywaną w tuszach do rzęs, dzięki czemu skutecznie pogrubia włosy.  Kolejną linią, która sprawdzi się przy wypadających włosach jest linia Caviar Clinical Densifyin Alterna. Łączy w sobie ekstrakt z kawioru oraz przeciwutleniaczy, aby zapobiegać starzeniu się włosów oraz zapewniać im optymalny wzrost. Wszystkie produkty z tej linii dodatkowo przywracają włosom nawilżenie, elastyczność oraz żywotność.

KEVIN.MURPHY SCALP.SPA SCRUB – peeling oczyszczający skórę głowy 166,90 zł/180 ml
KEVIN.MURPHY MAXI.WASH – szampon oczyszczający – szampon głęboko oczyszczający z toksyn 106,90 zł/250 ml
KEVIN.MURPHY BODY.MASS – kuracja zapobiegająca wypadaniu 185,90 zł/100 ml
KEVIN.MURPHY – kuracja zagęszczająca i pogrubiająca włosy kuracja dla mężczyzn 148,90 zł/100 ml
Alterna Caviar Clinical Densifying Leave-In Root Treatment – kuracja przeciw wypadaniu włosów 148,90 zł/100 ml

Produkty dostępne na: www.hair2go.pl

Na podstawie materiałów A&M Premium Distribution

29 wrz 2020