Jak przedłużyć trwałość koloru?

Jak przedłużyć trwałość koloru?

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Gdy mamy już za sobą wizytę w ulubionym salonie fryzjerskim, a na głowie efekt kolorystyczny na jakiego uzyskaniu nam zależało, w następnych krokach włosy pozostają już tylko w naszych rękach. Jak dbać o rozjaśnione czy farbowane włosy aby cieszyć się dłużej pięknym kolorem?

Pielęgnacja włosów farbowanych to bardzo duże wyzwanie. Dlaczego? Włosy farbowane szczególnie potrzebują odpowiedniego nawilżenia, odżywienia oraz regeneracji. Takie włosy mają bardzo duże wymagania, potrzebują starannie dobranych składników odżywczych, które nie tylko nawilżą nasze włosy, zregenerują, ale także ochronią kolor włosów przed wyblaknięciem i sprawią, że będzie intensywny przez długi czas. 

Przykładem takich kosmetyków jest nowa linia Everlasting Colour Kevin Murphy. Linia ta posiada kwaśne pH, co sprzyja trwałości i pięknemu wyglądowi włosów farbowanych, a także zapobiega odkładaniu się soli i metali ciężkich na włosach, oraz dodaje im blasku. EVERLASTING.COLOUR wspiera naturalny mikrobiom skóry głowy, pomaga zatrzymać odkładanie się minerałów z twardej wody, a także chroni przed zmianą koloru powodowaną przez czynniki środowiskowe, takie jak utleniacze, wolne rodniki i promienie UV. Powstała formuła, która regeneruje, chroni włosy przed zanieczyszczeniami i zapewnia długotrwały kolor.

W linii znajdziesz: szampon i odżywkę chroniącą kolor oraz kurację chroniąca kolor i budującą wiązania wewnątrz włosów.

Zobacz

Koloryzacja Color.Me zrodziła się z wizji KEVINA.MURPHY, który połączył pracę sesyjną, modę i kolor włosów. Ta kompaktowa linia kolorów zapewnia wysoką wydajność, naturalny wygląd i optymalną funkcjonalność kolorów. Pomysłowa mieszanka delikatnych składników pochodzenia naturalnego nawilża, odmładza i nadaje niesamowity połysk bez narażania środowiska.

Color.Me to pozbawiona AMONIAKU i PPD farba do włosów na bazie miodu, wzbogacona wyciągiem z granatu, niezwykle łagodna dla włosów i skóry głowy, a jednocześnie spełniająca wszelkie oczekiwania co do trwałej koloryzacji. Farby na bazie miodu, to nie tylko paleta barw, ale też całe mnóstwo wyjątkowo skutecznych, naturalnych składników pielęgnacyjnych, dających trwały kolor: masło shea, granat, dzika róża, olejek kokosowy, aloes, olejek migdałowy czy olej z pestek winogron.

Jak należy pielęgnować włosy, aby zachowały na dłużej piękny blask, żywy kolor oraz wyglądały zdrowo?

Powstrzymaj się z myciem włosów po wizycie u fryzjera najlepiej przez 48 godzin. Świeżo wtłoczone pigmenty, potrzebują czasu, aby się ustabilizować i utrwalić. Jeśli potrzebujesz odświeżyć włosy – sięgnij po suchy szampon.

Pamiętaj o odpowiedniej temperaturze przy myciu włosów. Woda nie może być ani gorąca, ani zimna.

Odpowiedni szampon to podstawa. Unikaj takich, które zawierają siarczany, a zaprzyjaźnij się z tymi które mają kwaśne pH.

Kluczowe jest aby przy każdym myciu włosów używać odżywki, a regularnie co 2-4 mycie maski. Nawilżanie i odżywianie włosów wspiera trwałość i piękny wygląd koloru.

Jeśli używasz prostownicy lub lokówki nigdy nie zapominaj o termoochronie. Dzięki temu unikniesz negatywnego wpływu wysokiej temperatury na swoich włosach.

Pamiętaj, że produkty głęboko oczyszczające, kuracje przeciwłupieżowe czy produkty, które zawierają w składzie alkohol mogą wpływać na trwałość koloru po koloryzacji. Sięgaj po produkty delikatniej myjące i oczyszczające!

Na podstawie materiałów A&M Premium Distribution

25 mar 2022