Keratyna – rewolucja we włosach!

Keratyna – rewolucja we włosach!

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Na tragach kosmetycznych COSMOPROF w Bolonii, firma Chantal zaprezentowała rewolucyjny produkt w wygładzeniu i regeneracji każdego rodzaju włosów – Prosalon Keratin Style, który jest już dostępny w salonach fryzjerskich.

Prosalon Keratin Style

Ta nowatorska formuła nie zawiera drażniącego, szkodliwego i zakazanego w Unii Europejskiej formaldehydu oraz parabenów. Jest ona oparta na naturalnej keratynie, która głęboko odżywia i trwale wygładza włosy oraz eliminuje efekt puszenia się i elektryzowania. To pierwszy tego typu produkt do pielęgnacji włosów, który został opracowany przez polskiego producenta.

Kuracja Prosalon Keratin Style zalecana jest przede wszystkim w przypadku włosów farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych,  a także włosów cienkich i delikatnych.
Seria innowacyjnych produktów Prosalon Keratin Style wyróżnia się wysoką zawartością składników odżywiających i regenerujących włosy. Keratyna produkowana jest w mieszkach włosowych i stanowi główny budulec włosów. Niedobór tego składnika może powodować, że włosy stają się matowe, łamliwe, a nawet zaczynają wypadać. Kuracja na bazie naturalnej keratyny ma za zadanie uzupełnić jej braki, sprawia również, że włosy nabierają zdrowego wyglądu oraz blasku” – powiedział Andrzej Matyjasik, Dyrektor Marketingu w firmie Chantal.

Kuracja Prosalon Keratin Style przeprowadzana jest krok po kroku przez fryzjera i trwa od 3 do 5 godzin, w zależności od długości i grubości włosów. Zabieg składa się z pięciu produktów, które zapewniają uzyskanie efektu idealnie gładkich i zdrowych włosów, tj. z szamponu głęboko oczyszczającego, keratynowego kremu wygładzającego, keratynowego szamponu utrwalającego, keratynowej odżywki wygładzającej oraz keratynowego serum wygładzającego. Wszystkie produkty bazują na naturalnej keratynie.

Szampon głęboko oczyszczający przygotowuje włosy do zabiegu trwałego wygładzenia i odbudowy. Dogłębnie je oczyszcza z wszelkich pozostałości po produktach stylizujących oraz otwiera łuski, co pozwala na lepsze wchłanianie keratyny w drugim etapie zabiegu.

Keratynowy krem wygładzający to innowacyjny produkt do trwałego wygładzenia włosów, głęboko odżywia i wygładza oraz eliminuje efekt puszenia się.

Trzecim elementem kuracji jest użycie łagodnego keratynowego szamponu utrwalającego, który nie zawiera SLES-u, silnie myjącego i pianotwórczego detergentu. Szampon zapobiega wypłukiwaniu się keratyny z wnętrza włosa, przedłużając tym samym efekt zabiegu. Delikatnie oczyszcza, pomagając zachować odpowiedni poziom nawilżenia włosów. Wysoka zawartość keratyny powoduje, że włosy są wygładzone, silne, dobrze odżywione oraz błyszczące.

W czwartej fazie zabiegu, stosuje się keratynową odżywkę wygładzającą, która poprawia wytrzymałość i sprężystość włosów oraz sprawia, że stają się one miękkie i zdrowe. Działa nawilżająco i wygładzająco, dzięki czemu włosy są lśniące, nie puszą się i dobrze się rozczesują. Odżywka chroni również przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Pod koniec zabiegu na włosy nakładane jest keratynowe serum wygładzające. Produkt bez spłukiwania w wygodnym atomizerze, podtrzymuje efekt zabiegu keratynowego wygładzenia i odbudowy włosów. Nawilża, wygładza i dyscyplinuje włosy, jednocześnie ich nie obciąża.

Tuż po kuracji przeprowadzonej w salonie fryzjerskim, w celu przedłużenia i podtrzymania efektu trwałego wygładzania, każdy klient otrzymuje od fryzjera keratynowy szampon utrwalający oraz keratynową odżywkę wygładzającą. Produkty, przeznaczone do codziennej i regularnej pielęgnacji, nie zawierają SLES-u oraz chlorku sodu.

Trwałość zabiegu: ok. 8 tygodni.

Koszt zabiegu w salonie fryzjerskim: w zależności od długości i grubości włosów, 500-600 PLN.

***
Chantal to polska, innowacyjna firma, która powstała w 1989 roku. Tworzy własne receptury i produkuje wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji i koloryzacji włosów, stosowane zarówno przez profesjonalistów, jak i klientów indywidualnych. W asortymencie firmy znajdują się trwale koloryzujące farby do włosów, rozjaśniacze, płyny do trwałej ondulacji, odżywki, szampony oraz produkty do stylizacji włosów. Wśród najbardziej popularnych marek można wyróżnić m.in. Prosalon MED, Prosalon Argan Oil i Intensis Color. Kosmetyki firmy Chantal używane są przez klientów w kilkudziesięciu krajach świata.

Na podstawie materiałów Chantal

26 mar 2015