Kosswell Regenerate Treatment Koxidil

Kosswell Regenerate Treatment Koxidil

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Wypadającym włosom mówimy „NIE‘’!

Przeciętny człowiek posiada około 100 tysięcy włosów na głowie, będących jednym z elementów urody i atrakcyjności. Dzięki temu, że każdy włos ma swój cykl rozwoju cały czas na głowie mamy przybliżoną ich liczbę. Naturalnym zjawiskiem jest to, że codziennie gubimy od 100 do 200 włosów. Jednak gdy zauważymy, że na grzebieniu zaczynają zostawać ich spore ilości – najwyższy czas na reakcję z naszej strony.

Problem ten dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą: zmiany hormonalne, ciąża, menopauza jak również nadmierny stres. Włosy mają tendencję do wypadania również po letnim urlopie, gdy skóra głowy narażona jest na nadmierną ekspozycję słoneczną. Niekorzystnie na nasze włosy wpływają wszelkie niedobory związane z dietą i brakiem witamin np. żelaza. Dzieje się to najczęściej zimą, gdy  mamy mniejszy dostęp do świeżych warzyw i owoców lub podczas kuracji odchudzających. Powodem nasilenia wypadania włosów może być także łupież, czyli łojotokowe zapalenie skóry głowy. Ponadto predyspozycje genetyczne, przebyte choroby oraz niewłaściwa pielęgnacja są przyczyną łysienia u kobiet i mężczyzn.

Co zatem robić by skutecznie zahamować ten proces? Jak w wielu schorzeniach, tak i w tym przypadku nie ma jednego uniwersalnego środka, który by pomógł wszystkim. Dlatego też  zanim rozpoczniemy kurację powinniśmy udać się do lekarza dermatologa, który ustali  przyczynę wypadania włosów. Jeśli mieszki włosowe są zdrowe, to włosy które wypadły odrosną. Domową kurację możemy rozpocząć od ustalenia odpowiedniej diety bogatej w witaminy. Dodatkowo do codziennej pielęgnacji polecamy kompleksową serię wzmacniającą cebulki włosowe Kosswell Koxidil oraz Kosswell Regenerate, które hamują proces wypadania włosów. W skład kuracji wchodzi szampon i  zestaw ampułek. Formuła tych preparatów oparta jest na naturalnych składnikach, które poprawiają krążenie skóry głowy i stymulują aktywność komórkową u nasady włosów, zwiększając ich ilość w fazie wzrostu i zmniejszając ich liczbę w fazie wypadania. Podczas zabiegu mycia włosów szamponem, masujemy intensywnie skórę głowy w celu stymulowania cebulek włosowych, natomiast ampułki wcieramy i pozostawiamy bez spłukiwania do następnego mycia. Długość kuracji uzależniona jest w dużej mierze od stopnia nasilenia wypadania włosów oraz od przyczyn pojawienia się tego procesu. Systematyczne stosowanie  preparatów przez okres kilku tygodni zdecydowanie  wzmocni cebulki włosowe i ograniczy tym samym ilość wypadających włosów. Składniki, na bazie których powstają kosmetyki Kosswell, oprócz właściwości hamujących wypadanie, doskonale nawilżają i odżywiają włosy, dzięki czemu odzyskują one swoją witalność. W celu uzyskania optymalnych efektów kurację należy stosować regularnie aż do momentu ustąpienia nadmiernego wypadania włosów, by później zastąpić ją serią stymulującą i przyspieszającą wzrost włosa.

Więcej informacji na temat serii Curl: www.kosswell.pl

Facebook Instagram Twitter Youtube

Na podstawie materiałów Progress Września

23 kw. 2021