Lekkość fryzury – degażowanie

Lekkość fryzury – degażowanie

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Co zrobić by nadać fryzurze lekkości? Jakich użyć narzędzi oraz jakie techniki zastosować? Oto kilka wskazówek na ten temat.

Do narzędzi fryzjerskich, które posłużą do zmniejszenia objętości włosów służą głównie degażówki, z kolei do cieniowania używa się zwykłych nożyczek fryzjerskich. Degażowanie wykonuje się na całej długości włosów w celu pozbawienia ich nadmiernej objętości. Cieniowanie z kolei polega na skracaniu włosów warstwami. Kosmyki na zewnątrz są najczęściej krótsze, niż te, które znajdują się pod spodem. Dzięki temu wyglądają na lżejsze, ale jednocześnie zwiększa się ich objętość u nasady, czego raczej przy gęstych, ciężkich włosach chcemy uniknąć.

Podobny efekt, za który odpowiadają degażówki, możemy ponadto osiągnąć, wybierając technikę piórkowania, nazywaną inaczej pikowaniem. Charakteryzuje się ona bardzo swobodnym cięciem. Fryzjer tnie włosy w dowolnych obszarach głowy, często ich wybór jest przypadkowy. Nożyczki kieruje się w specjalny sposób, co pozwala stworzyć warstwy włosowe. Tym razem jednak na wierzchu włosy są krótsze, a bliżej głowy dłuższe, czyli inaczej niż przy cieniowaniu. Tak, jak przy degażowaniu, zmniejszamy w ten sposób objętość włosów. Piórkowanie znalazło swoje zastosowanie też przy „opal hair”, czyli halogenowych włosach z subtelną perłową poświatą.

Więcej informacji o nadawaniu lekkości fryzurze znajdziesz tutaj.

Zapraszamy także na:
https://3claveles.pl/
https://www.facebook.com/3ClavelesPolska/
https://www.instagram.com/3claveles.pl/
https://twitter.com/3claveles_pl
https://www.youtube.com/channel/UCTV54_0Vg5zmrsCo_bqzhZw

Oficjalny partner marki:
PH Progress Września
https://ph-progress.pl/

Na podstawie materiałów Progress Września

03 sie 2020