Link-D – odpowiedź na potrzeby rynku

Link-D – odpowiedź na potrzeby rynku

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

LINK-D_TRIAL_KIT_100100100ml_TOTALEDzisiejszy rynek, a w szczególności coraz bardziej wymagający i świadomy konsument, wymusza od firm kosmetycznych wzmożoną pracę koncepcyjną w celu wprowadzania produktów o najwyższej jakości. Największy ciężar spoczywa na koncernach zaopatrujących rynek profesjonalny, bo tam właśnie odbiorca śledzi najnowsze trendy i kierunek ewaluacji produktów.

W ostatnim czasie pojawiło się zapotrzebowanie na produkty wspomagające zabiegi chemiczne w salonie fryzjerskim w kierunku zabezpieczenia struktury włosów oraz odbudowy powstałych ubytków.

Klient salonu fryzjerskiego oczekuje zróżnicowanej i wszechstronnej oferty, w tym również bardzo wymagających zabiegów, takich jak np. radykalna zmiana koloru bez naruszenia kondycji włosów. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie system LINK-D.

KONCEPCJA PRODUKTU

System LINK-D to produkty techniczne, które zostały stworzone, aby dodawać je do mieszanki koloryzacyjnej, rozjaśniającej, trwałej lub zabiegu prostowania. Ich funkcją jest naprawa zerwanych wiązań siarkowych, uszkodzonych w trakcie zabiegu chemicznego, a następnie wypełnienie nowo utworzonych wiązań, scalając je. Aby uzupełnić kurację i zintensyfikować efekt, został opracowany specjalny produkt do użytku domowego.

SYSTEM DO UŻYTKU W SALONIE

BOND LINKER nr 1

Jest to innowacyjny, profesjonalny produkt, który należy dodać do mieszanki chemicznej podczas wykonywania zabiegu fryzjerskiego. Tworzy on nowe mostki dwusiarczkowe, jednocześnie chroniąc włókna włosowe. Jest to drogocenny sojusznik chroniący strukturę włosów przed stresem spowodowanym zabiegiem chemicznym na włosach.

BOND MAGNIFIER nr 2

Drugi etap systemu. Produkt mający na celu wzmocnienie i utrwalenie wiązań utworzonych przez BOND LINKER nr 1. Nawilża i odżywia włosy. Po użyciu BOND LINKER nr 1 stosujemy obfitą ilość BOND MAGNIFIER nr 2 na całą długość włosów. Pozostawiamy na co najmniej 5 minut, aby utrwalić wiązania. Dokładnie spłukujemy i suszymy.

SYSTEM DO UŻYTKU W DOMU

BOND KEEPER nr 3

Trzeci etap systemu przeznaczony jest do użytku domowego. Klient intensyfikuje działanie systemu użytego podczas zabiegu w salonie. BOND KEEPER nr 3 podtrzymuje i scala utworzone wcześniej wiązania siarczkowe wewnątrz włosa.

AKTYWNE SKŁADNIKI W FORMULE

Arginina

Ten zasadowy aminokwas (białko) jest jednym ze składników NMF [Natural (skin) Moisturizing Factor]. Zapewnia właściwości nawilżające i kondycjonujące włosy i skórę głowy.

Sojowe fosfolipidy i liposomy

Jest to nośnik lecytyny (z kojącym, zmiękczającym i nawilżającym działaniem). Poprawia jakość keratyny osadzonej we włosie. Wzmacnia działanie restrukturyzacyjne składników w formule.

Enzymy

Lakaza oraz oksydaza – enzymy tworzące sieć wśród grup karboksylowych w keratynie oraz w zasadowych grupach aminowych znajdujących się wzdłuż naskórka włosów. Enzymy naprawiają uszkodzone mostki dwusiarczkowe, wzmacniając włókna włosów.

Białka roślinne i molekuły silikonowe

Są one zdolne do penetracji do wnętrza włókien włosów, jak również tworzą powłokę ochronną na powierzchni naskórka. Dzięki aktywnym mechanizmom włókna włosów są bardziej wytrzymałe oraz chronione przed uszkodzeniami.

GŁÓWNE FUNKCJE PRODUKTU

Przywraca mostki dwusiarczkowe wewnątrz struktury keratynowej włosa, uszkodzone przez dłuższe narażanie na substancje chemiczne, koloryzację, ciepło i stres.

Odbudowuje uszkodzone włókna włosów.

Wzmacnia włosy i nadaje im objętość.

Zapobiega blaknięciu koloru.

Chroni włosy przed ciepłem i promieniowaniem UV.

Odżywia włosy i sprawia, że są błyszczące i łatwiejsze do ułożenia.

www.elgon.pl

Na podstawie materiałów FUH Afro

 

 

 

 

18 marzec 2016