Modelowanie – blow dry bar: nowy trend z USA dociera do Polski

Modelowanie – blow dry bar: nowy trend z USA dociera do Polski

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Davines Your Hair AssistantModelowanie jako bardzo ważna, główna lub wręcz jedyna usługa w salonie fryzjerskim, za to brak cięcia i koloryzacji. Niemożliwe? A jednak – taki trend już mocno zakorzenił się w USA, teraz zmierza wielkimi krokami do naszego kraju. Polska jest jednym z pierwszych krajów Europy, w którym Davines wprowadza najnowszą linię kosmetyków Your Hair Assistant przeznaczoną wyłącznie do modelowania, zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w domu.

Nowa linia to wynik refleksji na temat modelowania, jako istotnego momentu podczas korzystania z usług salonu, jednak do tej pory zmarginalizowanego na rzecz np. koloryzacji i strzyżenia. Davines przywraca modelowaniu należne mu miejsce. Linia Your Hair Assistant to okazja do koncentracji na stylizowaniu włosów, które od tej pory nie będzie już traktowane jako etap po pozostałych usługach, ale jako główna usługa, na której skupi się fryzjer.

Modelowanie – występujące w USA pod nazwą blow dry bar – jest usługą bardzo rozpowszechnioną. Salony fryzjerskie wręcz rezygnują z innych usług, jak strzyżenie czy koloryzacja, koncentrując się na modelowaniu włosów. Klientki posiadają specjalne vouchery lub karty VIP, które pozwalają im na korzystanie z usługi tak często jak potrzebują i chcą. Organizowane są tzw. blow dry parties, podczas których przyjaciółki spotykają się w salonie fryzjerskim na modelowanie. Towarzyszy temu luźna atmosfera spotkania towarzyskiego. W Polsce usługa oraz dedykowane jej kosmetyki Your Hair Assistant właśnie są wprowadzane do salonów.

Your Hair Assistant wypełnia niezagospodarowaną przestrzeń na rynku fryzjerskim w Polsce. To nie tylko produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów. Your Hair Assistant to cały koncept, dzięki któremu fryzjerzy usystematyzują swoją wiedzę i umiejętności z zakresu układania włosów i doboru narzędzi – zauważa Filip Galas, ambasador linii Your Hair Assistant Davines, właściciel salonu FreeHair Team.
I dodaje: – Patrząc z mojego punktu widzenia, fryzjera pracującego w salonie, edukatora z 20-letnim stażem, założyciela Haircut Academy, fryzjerzy pracujący tą gamą kosmetyków zyskają unikalną możliwość poznania technik pracy, stylizacji włosów stosowaną na co dzień przez prawdopodobnie najbardziej wpływowego i kreatywnego fryzjera naszych czasów, jakim jest Angelo Seminara. Inaczej mówiąc, aspekt edukacyjny, jaki niesie za sobą koncepcja Your Hair Assistant jest kluczowy. Jestem przekonany, że fryzjerzy, którzy wzięli udział w treningach ze stylizacji Your Hair Assistant, już nie powrócą do swoich nawyków stosowanych przed szkoleniem.
Your Hair Assistant to siedem produktów, które odpowiadają kolejnym krokom podczas tworzenia fryzury: pielęgnacji, stylizacji i wykończeniu. Linia zawiera szampon, 2 rodzaje odżywek, spray do stylizacji, pyłek nadający objętość wraz z pędzlem ułatwiającym aplikację, mgiełkę nabłyszczającą i lakier.
Bardzo cenię tę linię, ze względu na jej prostotę, małą liczbę produktów i funkcjonalność. Lekkie formuły nie oblepiają włosów, które po stylizacji zachęcają do zabawy nimi, dotykania… Kosmetyki Your Hair Assistant podkreślają piękno włosów, ich materię. Jednocześnie są niezastąpione dla wszystkich, którzy kochają zdrowe, lekkie, „wolne” włosy. To gama, która idealnie wpisuje się w filozofię mojej pracy  − podkreśla Filip Galas.

Jednak nowa linia Davines to nie tylko kosmetyki i autorskie techniki modelowania. To także kolekcja fryzur – inspiracji.
Kolekcję, którą przygotował Angelo Seminara przy zastosowaniu Your Hair Assistant, można z łatwością zaadoptować w Polskich salonach, bez różnicy, czy to będzie mniejsza miejscowość, czy prestiżowy salon w dużej aglomeracji. Kolekcja przedstawia cztery różnorodne style dla każdej kobiety czy dziewczyny. Fryzury zaprezentowane w kolekcji Your Hair Assistant nie są przestylizowane, ale “uszyte” na miarę potrzeb kobiety aktywnej, ceniącej jakość i funkcjonalność, prostotę – podkreśla Filip Galas.

Linia Your Hair Assistant została stworzona w ścisłej współpracy Laboratoriów Badawczych Davines i Angelo Seminary – dyrektora artystycznego marki. Jest efektem trzyletnich starań o opracowanie idealnych formuł, które pozwolą na przygotowanie włosów do modelowania.

Same produkty kojarzą się z kobiecością i elegancją. Formuły zamknięte są w opakowaniach w kontrastujących barwach: delikatnego przytłumionego różu i czerni, z błyszczącym wykończeniem. Inspiracją było naturalne piękno kobiety, które zawsze w swoich kolekcjach gloryfikuje Angelo Seminara. Opakowania spełniają normy Zero Impact®, co oznacza, że emisja dwutlenku węgla wygenerowana podczas ich produkcji jest rekompensowana przez zalesianie terenów i działania na rzecz ochrony lasów. Wyszukany zapach całej linii to kompozycja jaśminu i mięty.

Kosmetyki dostępne są w salonach fryzjerskich.

YOUR HAIR ASSISTANT – PRODUKTY

MYCIE I PIELĘGNACJA

Your Hair Assistant Prep Shampoo – szampon nawilżający i odżywczy

Szampon nawilżający i odżywczy, delikatnie oczyszcza i usuwa pozostałości stylizacji. Pozostawia włosy dobrze nawilżone, jedwabiście gładkie, delikatne. Przygotowuje włosy do kolejnych etapów modelowania. Formuła jest wolna od parabenów i siarczanów.

Cena: 95 zł/250 ml

Your Hair Assistant Prep Mild Cream – odżywka do włosów normalnych i cienkich

Nawilżająca odżywka do włosów normalnych i cienkich. Jej formuła nawilża, pozostawia włosy delikatne, dobrze odżywione, nie obciąża. Zawiera witaminę E, która ma działanie antyoksydacyjne. Nie zawiera parabenów.

Cena: 120 zł/200 ml

Your Hair Assistant Prep Rich Balm – odżywka do włosów grubych

Wzmacniająca i rewitalizująca odżywka, ułatwia rozczesywanie, do włosów grubych. Jej formuła nawilża, pozostawia włosy delikatne, dobrze odżywione, nie obciąża. Zawiera witaminę E, która ma działanie antyoksydacyjne, olej jojoba bogaty w witaminę E i A, zapewniający nawilżenie i odżywienie, a także odżywcze masło migdałowe. Nie zawiera parabenów.

Cena: 120 zł/200 ml

STYLIZACJA

Your Hair Assistant Blowdry Primer – spray zabezpieczający przed temperaturą

Spray nadający włosom grubość i objętość, chroni przed wilgocią i wysoką temperaturą, skraca czas suszenia. Nadaje włosom naturalny połysk. Zawiera Panthenol (prowitamina B5), który głęboko nawilża. Nie zawiera parabenów.

Cena: 120 zł/250 ml

WYKOŃCZENIE

Your Hair Assistant Volume Creator – proszek do tworzenia objętości

Inspiracja dla tego produktu pochodzi z mojego dzieciństwa. W szkole miałem kolegę, który pracował jako cieśla. Jego włosy zawsze były pełne pyłu z drzewa, który nadawał im objętość i matowy wygląd… Stąd wziął się pomysł – mówi Angelo Seminara, dyrektor artystyczny Davines. Proszek matujący i dający teksturę. Chroni włosy przed wilgocią. Na włosach pozostaje niewidoczny. 100% naturalna formuła: 50% pudru z kokosa i 50% pudru z bambusa. Nie zawiera parabenów. Bezzapachowy.

Cena: 110 zł/9 g

Your Hair Assistant Volume Creator Brush – pędzel do tworzenia objętości

Potrzebowałem narzędzia, które zapewniłoby łatwą aplikację odpowiedniej ilości delikatnego proszku Volume Creator. Zainspirował nas pędzel kosmetyczny. Pędzel i puder wspaniale się uzupełniają a sama aplikacja jest dla fryzjerów tak łatwa jak to tylko możliwe – mówi Angelo Seminara, dyrektor artystyczny Davines.

Cena: 120 zł

Your Hair Assistant Definition Mist – mgiełka do wykończenia fryzury

Kiedy układasz fryzurę, nie zawsze wszystkie włosy pozostają w miejscu, zwłaszcza gdy są krótkie albo różnych długości. Jeśli użyjemy lakieru do włosów ryzykujemy, że je nadmiernie obciążymy. Ten produkt zapewnia naturalne utrwalenie, a jednocześnie pozostaje niewidoczny. Formułę tego produktu opracowywaliśmy najdłużej, właśnie dlatego że szukałem idealnej równowagi między obydwoma efektami. I nie zaprzestaliśmy naszych poszukiwań, aż osiągnęliśmy cel – mówi Angelo Seminara, dyrektor artystyczny Davines. Spray do rozdzielania pasm, nadawania tekstury i naturalnego połysku włosom. Pozostawia włosy miękkie i błyszczące. Nie obciąża. Nie zawiera parabenów.

Cena: 110 zł/200 ml

Your Hair Assistant Perfecting Hairspray – lakier do wykończenia fryzury

Jestem szczególnie zadowolony z tego produktu: jest lekki i zapewnia łatwość przestylizowania fryzury – to jego sekret. Wiele lakierów ma kierunkowe rozpylenie, więc gdy się je skieruje na włosy pozostawiają je ciężkimi i potrafią nawet zepsuć dopiero co stworzoną fryzurę. Rozpylenie tego produktu jest bardzo delikatne, w tym tkwi jego siła – zdradza Angelo Seminara. Średnio utrwalający lakier, pozwala na przestylizowanie fryzury w ciągu dnia, wyróżnia się niemal niezauważalną aplikacją w postaci delikatnej mgiełki. Łatwy do usunięcia, nie obciąża włosów. Zapewnia długotrwałe wykończenie fryzury, pozwalając włosom naturalnie się poruszać.

Cena: 110 zł/300 ml

 

***

Angelo Seminara – dyrektor artystyczny Davines, stylista gwiazd i kreator trendów. Zdobył międzynarodową sławę dzięki swojej pracy za kulisami wybiegów w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie oraz Mediolanie, jak również poprzez współpracę ze stylistami haute couture takimi jak: Chanel, Hermes, Dolce&Gabbana i Vivienne Westwood. Trzykrotny zdobywca prestiżowego wyróżnienia British Hairdresser of the Year, jedna z najważniejszych osób w Davines. Był dyrektorem kreatywnym Akademii Trevor Sorbie. W pracach Angelo Seminary można zauważyć pasję połączoną z mocno rozwiniętą kreatywnością. Potrafi wydobyć naturalne piękno włosów poprzez sugestywną stylizację. Jego unikalna metoda traktowania włosów w sposób zarezerwowany dla tkanin pozwala osiągać niezwykłe rezultaty oraz tworzyć coraz bardziej wyszukane fryzury. 

Filip Galas – twórca marki Filip Galas FREEHAIR TEAM (1999 r.), a następnie Filip Galas HAIRCUT ACADEMY (2013 r.). Od 2016 r. pełni honory Ambasadora linii Davines Your Hair Assistant zaprojektowanej przez Angelo Seminarę. Jego pracę wyróżnia precyzyjne strzyżenie z optymalnymi proporcjami, dopełnione perfekcyjną koloryzacją i lekkim naturalnym wykończeniem. Filip jest pomysłodawcą wielu autorskich kolekcji – ostatnia nosi nazwę Gradient. Jest także jest współautorem międzynarodowej kolekcji fryzur Neo Parisien prezentowanej w ponad 30 krajach świata. Na pytanie, dlaczego związał się Davines, odpowiada: – Davines to marka, która ceni indywidualistów, wspiera ich pomysły. Wartości prezentowane przez Davines są mi bliskie: nacisk na naturę, proekologiczna marka, naturalne produkty. Ponadto jest to marka rodzinna, która funkcjonuje inaczej niż koncern, łatwiejsza komunikacja oraz przepływ informacji. Bardzo cenię sobie niszowość i jednocześnie ekskluzywność marki.

Zobacz Inspiracje Your Hair Assistant

www.davines.com/pl, www.facebook.com/davinespolska

Na podstawie materiałów Davines

25 kw. 2016