Myjnia fryzjerska

Myjnia fryzjerska

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Wybierasz myjnię fryzjerską? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Myjnia fryzjerska jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego salonu.

Odpowiednio zaprojektowana i wykonana będzie nie tylko estetycznym dopełnieniem Twojego salonu, ale również podniesie jakość Twojej pracy i zapewni komfort klientom.

Wygoda użytkowania

Projektowanie mebli użytkowych wymaga szczególnej uwagi. W tym wypadku design to nie tylko zaprojektowanie kształtu mebla czy wybór materiałów wykończeniowych, ale przede wszystkim jego ergonomia.

Umywalka

Odpowiednio zaprojektowana oraz dobrana umywalka do myjni fryzjerskiej powinna być nachylona pod odpowiednim kątem do oparcia. Ergonomicznie wyprofilowany kształt umywalki powinien zapewnić właściwe dopasowanie do odcinka szyjnego w ten sposób, żeby umywalka nie dociskała ramion, a do nich przylegała.

Oparcie i siedzisko

Profil oparcia oraz siedziska powinien również w sposób naturalny i zdrowy podpierać odcinek lędźwiowy, a także odcinek szyjny. Mycie głowy w salonie trwa czasami kilka, a nawet kilkanaście minut – zadbaj, aby dla Twojego klienta była to upragniona chwila relaksu.

Mechanizmy regulacji w myjni fryzjerskiej

Odpowiednio wyprofilowana myjnia zapewnia równomierne podparcie całego ciała. Jeśli chcesz zadbać o dodatkowy komfort swoich klientów, zdecyduj się na model z dodatkowymi opcjami regulacji, jak np. elektrycznie regulowany podnóżek. Sterowanie na pilota pozwoli na dowolne ustawienie myjni przez klienta, podczas gdy Ty masz wolne ręce do pracy. Możesz zdecydować się również na model z pełną regulacją położenia siedziska i oparcia, jak np. w myjni OVO firmy PANDA, która pozwala na dowolne ustawienie od pozycji siedzącej po półleżącą.

Na rynku dostępne są również modele myjni z opcją masażu. Wbudowany w oparcie i siedzisko mechanizm daje możliwość masażu wibracyjnego całego ciała lub masażu pleców z wykorzystaniem masażera Shiatsu. Podobnie jak w przypadku regulacji elektrycznych – to sam klient może sterować masażerem, dobierać opcje masażu oraz jego intensywność.

Pomyśl o podłączeniu myjni

Wybór myjni fryzjerskiej ma niebagatelne znaczenie w każdym salonie. Ze względu na konieczność podłączenia jej do instalacji wodnej i elektrycznej oraz przytwierdzenia do podłoża myjnia najczęściej nie zmienia swojego położenia. Dlatego jej umiejscowienie i podłączenie należy dobrze zaplanować.

W każdym modelu myjni doprowadzenie przyłączy wodnych oraz odprowadzenie odpływu mogą się różnić od siebie umiejscowieniem – mogą się one znajdować pod oparciem, siedziskiem lub w osi umywalki.

Jeśli projektujesz salon, schemat podłączenia dostaniesz u autoryzowanego sprzedawcy.

Na podstawie materiałów Panda

24 sie 2021