Odżywka Renewing od Davines wyróżniona przez magazyn InStyle

Odżywka Renewing od Davines wyróżniona przez magazyn InStyle

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Renewing Davines Best Beauty BuysOdżywka Renewing Naturaltech™ Davines została wyróżniona w konkursie na najlepsze kosmetyki roku – Best Beauty Buys.

Jury doceniło jej działanie odżywiające włosy i stymulujące skórę głowy. Odżywka zawiera Kompleks Długowieczności, chroniący przez czynnikami przyspieszającymi starzenie – tę zaletę również podkreśliło Jury w swoim werdykcie.

Konkurs organizowany jest przez magazyn InStyle już od 10 lat.

Z recenzji Jury w InStyle: „Znalazłyśmy produkt, który nie tylko odżywia włosy, ale także stymuluje skórę głowy, sprawiając, że włókna włosów są zdrowe i niezwykle lśniące. Zawiera również kompleks długowieczności, który chroni  przed czynnikami przyspieszającymi starzenie. Odżywkę można stosować jako zabieg pielęgnujący tuż przed umyciem szamponem lub po myciu – w zależności od rodzaju włosów i efektu, jaki chcemy osiągnąć”.

Kompleks Długowieczności
Odżywka Renewing jest dostępna w ramach zabiegowej linii Renewing NaturalTech Davines. Bazuje na Kompleksie Długowieczności. Tworzą go składniki przeciwdziałające czynnikom, które powodują starzenie się skóry głowy i włosów, takim jak stres oksydacyjny, wolne rodniki, stan zapalny, glikacja, a wywołanych z kolei przez np. siedzący tryb życia, palenie, alkohol, stres, dietę bogatą w cukry i tłuszcze, nadmierną ekspozycję na promienie UV, zbyt krótki czas przeznaczony na sen.
Kompleks bazuje na trzech składnikach, działających w synergii:

– ekstrakt z jagód maqui – zawiera pigment – antocyjan, który jednocześnie jest w dużym stopniu odpowiedzialny za moc przeciwutleniającą jagód,
– ekstrakt ze szpinaku – to źródło witamin i minerałów, które są niezbędne dla zdrowej skóry i włosów, blokuje także proces glikacji,
– karnozyna – posiada właściwości antyglikacyjne i wzmacnia komórki. Jest to peptyd złożony z dwóch aminokwasów, którego zadaniem jest zapobieganie starzeniu wynikającemu ze stresu oksydacyjnego i zapaleń.

Rytuał przeciwstarzeniowy w salonie
Oprócz odżywki, rodzinę Renewing Naturaltech tworzą również szampon, serum, a także preparat superaktywny przeznaczony tylko do zastosowania w salonie fryzjerskim. System, oprócz działania przeciwstarzeniowego, sprawia, że włosy stają się bardziej miękkie, zauważalnie lśniące i pełne objętości. Formuły nie zawierają siarczanów ani parabenów, powstały przy wykorzystaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Specjalnie dla salonów fryzjerskich opracowana została formuła zabiegu Renewing, połączonego z masażami. To wspaniały, relaksujący rytuał, a same masaże w połączeniu z zastosowanymi produktami pełnią jeszcze jedną ważną funkcję: poprawiają kondycję skóry głowy i włosów i wpływają na dotlenienie skóry głowy.

Nature + Man + Technology
Rodzina kosmetyków Renewing jest dostępna w ramach linii NaturalTech, czyli systemu zabiegów w salonach fryzjerskich i produktów, które Davines proponuje jako rozwiązanie dla najczęściej występujących problemów skóry głowy i włosów, jak osłabiona skóra głowy i włosy z tendencją do wypadania, nadmierne wydzielanie sebum, łupież, przesuszona skóra głowy i suche, łamliwe oraz zniszczone włosy, brak elastyczności, potrzeba odtoksycznienia, uwrażliwiona skóra głowy.
Kosmetyki linii NaturalTech zostały wzbogacone o fitoceutyki, substancje pochodzenia roślinnego, które mają intensywne działanie przeciwutleniające oraz przeciwzapalne.

NaturalTech został stworzony z harmonijnego połączenia trzech elementów: Natury, Człowieka i Technologii. Nazwa NaturalTech wyraża przywiązanie Davines do natury i środowiska oraz fakt, że to technologia mądrze zastosowana w stosunku do natury pozwoliła uzyskać innowacyjne formuły z zachowaniem najwyższego szacunku dla środowiska.

www.davines.com/pl, www.facebook.com/davinespolska

Na podstawie materiałów Davines

 

 

23 lis 2017