PANDA: Jak powinien wyglądać salon barberski?

PANDA: Jak powinien wyglądać salon barberski?

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Nie ma jednej sztancy, na podstawie której można zrobić idealny salon. W każdym zakła­dzie jest właściciel, pod którego wszystko jest podporządkowane. Jeżeli barber ma inną pasję niż fryzjerstwo, będzie ją widać w jego salonie. Liczy się klimat.

barber elementFotel z prawdziwego zdarzenia

Fotel fryzjerski to taki mebel, który także dziś jest bardzo zbliżony do pierwowzorów z XIX wieku. Wciąż najbardziej pożądanym jest design oparty na ekskluzywnych mate­riałach – eleganckich przeszyciach skórza­nej tapicerki, drewnie, stalowych dodatkach w formie wykończeń oraz nitów. Niebagatelną rolę odgrywa tu fakt umieszczenia siedzi­ska na solidnej podstawie o dużej średnicy okręgu, koniecznie z regulowanym zagłów­kiem. Mechanizm tego zagłówka powinien być wykonany z zabezpieczeniem przed nie­kontrolowaną zmianą położenia (golenie brzy­twą to jednak praca z ostrym narzędziem). Porządny fotel barberski nie może się obyć bez obrotowego podnóżka i podłokietników, które zapewniają wygodę klientowi oraz bar­berowi. Ruchomy podnóżek jest uzasadnio­nym elementem, szczególnie ważnym z racji wykorzystania fotela w niektórych zabiegach pielęgnacyjnych. Najczęściej wykonuje się go w formie odlewu ze stopu aluminium i tapiceruje. W wersji siedzącej ten element służy za podnóżek, a wypadku rozłożenia tego fotela do pozycji półleżącej, element ruchomy odwraca się i odwrotna część tapi­cerowana tego podnóżka, służy jako oparcie pod podudzia klienta. Oczywiście do fotela można dodać jeszcze kilka atrybutów koja­rzących się z męskim stylem bycia, takich jak mocowanie na szklankę dobrego trunku i popielniczkę. Ciekawym uzupełnieniem, a zarazem pomostem między klasyką i nowo­czesnością może być element do ładowa­nia indukcyjnego telefonów komórkowych.

panda-kurier-barber-marzec-2Nablatowa umywalka tylko dla mężczyzn?

Dawniej na każdym stanowisku męskim był blat z umywalką. Włosy głową do tyłu myło się kiedyś wyłącznie na działach damskich, z tego też względu eksponowanie standar­dowych umywalek na blatach w quazi bar­berskim stylu (doklejone do blatu) należy uznać za nieporozumienie i lepiej pozo­stać wtedy przy uniwersalnym myciu głowy w pozycji odchylonej do tyłu w zupełnie innej części salonu. W męskim salonie umywalka nablatowa jest bardzo wygodnym elemen­tem wyposażenia ponieważ podczas zabie­gów pielęgnacyjnych stale używa się ciepłej lub gorącej wody, a klient nie musi się prze­mieszczać, tylko pozostaje na miejscu, aż do końca wizyty w salonie. Propozycja PANDY to szlachetny blat wyko­nany z wyjątkowo trwałej i bezpiecznej, kompozytowej  masy akrylowej typu Corian lub Kerrock z osadzoną w środku jedyną w Polsce nablatową umywalką. Całość spi­nają drewniane wykończenia, a także sze­rokie poziome lustra bez zbędnych aplikacji doskonale wpisujące się w surowe męskie otoczenie.

panda-wizerunkowa-barber-rozklad22

www.panda.trzebnica.pl/barber

Na podstawie materiałów Panda Trzebnica

 

17 mar 2016