Peeling dla problematycznej skóry głowy

Peeling dla problematycznej skóry głowy

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Peeling dla problematycznej skóry głowyPodobnie jak o skórę na całym ciele, również tę na głowie, trzeba odpowiednio dbać, aby uniknąć ewentualnych problemów i nieprzyjemnych dolegliwości. W wielu przypadkach skóra głowy jest traktowana po macoszemu, a koncentrujemy się na włosach, których kondycja jednak zależy od tego, jaki jest stan skóry głowy. Zmagamy się z wieloma problemami skórnymi, które można złagodzić, a nawet zniwelować często prostymi sposobami. Jednym z nich jest peeling skóry głowy, który możesz wykonać w swoim salonie fryzjerskim.

Skóra problematyczna, czyli jaka?

Istnieje wiele dolegliwości, z których większość ma swoje źródło i przyczynę w skórze głowy. Na pewno duży odsetek kobiet zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów, ich przetłuszczaniem, a także suchością i łupieżem. W celu ich złagodzenia lub całkowitego pozbycia stosują nierzadko drogeryjne kosmetyki o niewystarczająco silnym działaniu, a czasem nawet przyczyniają się one do natężenia problemu. Trzeba mieć świadomość, że kłopoty ze skórą głowy bardzo często wynikają z tego, że jest ona pomijana w codziennej pielęgnacji.

Jedną z uciążliwych dolegliwości jest przetłuszczanie się włosów. Tak naprawdę jest to tylko następstwo procesu, który zachodzi w skórze głowy, a dokładnie w gruczołach łojowych. Pracują one nieprawidłowo, wydzielają nadmierną ilość sebum. Następnie jest ono rozprowadzane po włosach, czego efektem jest nieestetyczny wygląd i konieczność częstszego mycia włosów.

Kolejny problem i bardzo trudny przeciwnik to łupież. Ma on tendencję do nawracania, a więc jeżeli raz się go pozbędziemy, nie możemy mieć pewności, że opuścił Cię już na zawsze. Łupież to białe płatki widoczne na włosach (szczególnie ciemnych) i ubraniu (najbardziej na czarnych). To nic innego, jak nasz naskórek, który się złuszcza. To proces absolutnie normalny i pożądany. Czasem jednak jest go zwyczajnie za dużo. Nierzadko łupieżowi towarzyszy swędzenie skóry głowy, podrażnienie i zaczerwienienie.

Peeling jako element kuracji w problemach skóry głowy

W dolegliwościach związanych ze skórą głowy mogą pomóc profesjonalne zabiegi fryzjerskie oraz kuracje skoncentrowanymi kosmetykami. Coraz częściej i głośniej mówi się o peelingu skóry głowy. Działa on w podobny sposób, jak peeling skóry innych partii naszego ciała. Jego podstawowym zadaniem jest złuszczanie obumarłego naskórka, który stanowi barierę dla substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Ponadto skutecznie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, co przekłada się na jej lepsze funkcjonowanie. Zarówno nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, jak też łupież czy też nadmierna suchość są efektami zaburzeń w funkcjonowaniu skóry głowy. Powodzenie kuracji zależy więc w znaczącym stopniu od tego, jak dobrze się nią zaopiekujemy.,

Co daje peeling skóry głowy?

Jak już wiesz, peeling skóry głowy oczyszcza ją i pomaga pozbyć się obumarłego naskórka. Ma więc właściwości silnie oczyszczające, co jest podstawą skutecznej i dobrej pielęgnacji. Ponadto reguluje pracę gruczołów łojowych, kiedy produkują na dużo lub za mało sebum. Dodatkowo troszczy się o właściwy poziom nawilżenia skóry i włosów, co jest uwarunkowane zawartymi w peelingu składnikami. Jedną z takich nawilżających naturalnych substancji jest olej z kamelii japońskiej, który znajdziesz w peelingu do skóry głowy Kosswell Intense Cleaning Scalp Scrub. Dodatkowo jako zaletę tego zabiegu należy uznać nabłyszczenie i wygładzenie włosów. Ostatecznie skóra głowy jest oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń, przywrócone są jej kluczowe funkcje, a także włosy wyglądają świeżo i zdrowo.

Z problemami skóry głowy należy walczyć, nie je akceptować czy próbować ukrywać. Od kondycji skóry głowy zależy dobry wygląd włosów, na którym zależy każdej klientce.

Na podstawie materiałów Progress Września

07 paź 2021