Pielęgnacja włosów słowiańskich

Pielęgnacja włosów słowiańskich

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Włosy do zagęszczania i przedłużania zapewniają mnogość możliwości. Osoby decydujące się na doczepianie naturalnych pasm mogą wybierać wśród dostępnych włosów o zróżnicowanej długości, kolorze, grubości i strukturze.

W salonach fryzjerskich znaleźć możemy produkty z włosów pochodzenia naturalnego: azjatyckiego, europejskiego oraz wreszcie naszego – słowiańskiego, a każda grupa charakteryzuje się inną miękkością, a także ceną. Na polskim rynku, ze względu na przeważający typ urody słowiańskiej, najbardziej cenione są oczywiście włosy słowiańskie.

Czym charakteryzują się te szczególnie pożądane kosmyki?

Włosy słowiańskie charakteryzują się wysokim połyskiem i miękkością. Mimo swojej delikatności są wytrzymałe i podatne na zabiegi stylizujące. Co ważne, ich struktura, kolor, grubość są identyczne z naszymi, przez co nie trzeba ich poddawać intensywnym zabiegom rozjaśniania, które mogą w konsekwencji je osłabić. Dostępna paleta kolorów jest naprawdę bogata. Osoby niefarbujące włosów mogą bardzo dobrze dobrać odpowiedni odcień, pasujący do swoich naturalnych włosów. Przy przedłużonych włosach słowiańskich możemy również dokonywać ich bezpiecznej koloryzacji.

Jak odpowiednio pielęgnować włosy słowiańskie?

Doczepiane włosy słowiańskie będą się nienagannie prezentować tylko wtedy, kiedy odpowiednio o nie zadbamy. Ze względu na brak naturalnej warstwy ochronnej w postaci wydzielanego przez skórę łoju, włosy przedłużające fryzurę powinny być objęte szczególną troską. Tuż po założeniu włosów należy odczekać około 48 godzin przed kolejnym myciem głowy. Daje to pewność, że umocnią się łączenia pasemek. Do mycia włosów należy używać szamponu bez olejków i alkoholi, ponieważ mogą one osłabić łączenia włosów. Maski i olejki do pielęgnacji nakładamy tylko na długości włosów, nigdy od nasady. Mycie włosów należy powtarzać co 2–4 dni w pozycji pionowej. W pierwszym tygodniu od założenia włosów należy unikać czesania w wysoką kitkę. Żywe cebulki włosów są już trochę obciążone przez doczepione pasemka. Unikając wysokich kucyków, dajemy im szansę na odpoczynek i przyzwyczajenie się do większej ilości włosów. Bardzo ważne jest porządne rozczesywanie włosów od nasady głowy, używając do tego specjalnej szczotki do włosów przedłużanych, a także wiązanie suchych włosów w kitkę lub warkocz przed snem. Poddając włosy stylizacji na ciepło, zawsze należy używać preparatów z termoochroną. Średni czas noszenia doczepek trwa od 2 do 4 miesięcy, co tak naprawdę uzależnione jest od tempa wzrostu naszych własnych włosów.

Dbając odpowiednio o włosy słowiańskie, będzie można z nich korzystać nawet do 36 miesięcy, dowolnie przekładając i podciągając pasma.

Po najwyższej jakości włosy słowiańskie, włosy premium oraz wszystkie niezbędne produkty do przedłużania włosów i ich pielęgnacji zapraszamy na stronę www.hairme.pl

Na podstawie materiałów HairMe

23 lis 2021