Przedłużanie włosów metodą tape on „kanapkową”

Przedłużanie włosów metodą tape on „kanapkową”

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Włosy są ważnym aspektem kobiecej urody. Długie, lśniące i gęste kosmyki są jednak często niespełnionym i wręcz nieosiągalnym marzeniem. Wiele kobiet nie jest w stanie zapuścić długich włosów, gdyż nie pozwalają im na to ich geny. Włosy rosną do pewnej długości, a potem kruszą się na końcach lub wypadają. Na szczęście istnieją sposoby, by nieco oszukać naturę i cieszyć się bujną fryzurą.

Jedną z popularnych i szybkich metod przedłużania włosów bez użycia ciepła jest metoda tape on, nazywana też „metodą kanapkową”. Z pewnością kanapki w pierwszej chwili nie kojarzą się nam z włosami, ale postaramy się rozwiać wątpliwości, dlaczego ma to jednak sens. Jedna kanapka składa się z dwóch pasm włosów przymocowanych na specjalnych taśmach o szerokości około 4 cm, do których przylega warstwa bardzo mocnego kleju. W zależności od gęstości naszych włosów i efektu, jaki chcemy uzyskać, standardowo do zagęszczenia włosów używa się między 10 a 20 kanapek, a do przedłużenia – między 20 a 30 kanapek. Sam zabieg polega na wydzieleniu pasma włosów rosnących i umieszczeniu go pomiędzy dwoma pasmami kanapek, a następnie dociśnięciu kleju. Niektóre stylistki lekko zgrzewają łączenia za pomocą prostownicy, lecz nie jest to konieczne. Jeśli klej na kanapkach jest dobrej jakości, wystarczy tylko mocno docisnąć łączenia.

By skorzystać z „metody kanapkowej”, nasze własne włosy powinny mieć przynajmniej ok. 15 cm. Taka długość jest minimalną bazą do stworzenia ładnej bryły. Bardzo ważne jest, aby osoba wykonująca zabieg, miała doświadczenie w rozmieszczaniu taśm na głowie, gdyż prawidłowe ich umiejscowienie daje możliwość stworzenia praktycznie każdej fryzury. Kok czy kucyk nie będą stanowić problemu, a samych taśm nie będzie widać. Najpopularniejsze długości zakładanych kanapek wynoszą od 40 do 60 cm, oczywiście są również dłuższe i krótsze.

Wśród Polek najbardziej cenione są włosy słowiańskie dziewicze (nigdy nie farbowane) oraz włosy słowiańskie farbowane o stopniu jakości premium. Najlepiej pasują do naszych własnych włosów i cieszą się najdłuższą wytrzymałością.

Zaletą „metody kanapkowej” jest także czas zabiegu, który zwykle zajmuje około godziny. W porównaniu z innymi metodami jest to bardzo dobry wynik – np. przedłużenie włosów metodą keratynową wymaga już przynajmniej 3 godzin. Podobnie jak w innych metodach czas, w którym  należy zdjąć lub podciągnąć włosy, to ok. 3 miesiące od założenia. Włosy ściągamy za pomocą specjalnego preparatu, którym pryskamy lub wcieramy go w łączenia kanapek i już po chwili możemy bezpiecznie odkleić pasma. Jeżeli chcemy ponownie założyć włosy, należy usunąć resztki starego kleju i nakleić nowe taśmy na pasma kanapek.

Zdecydowanie polecamy zakładanie włosów naturalnych najlepszej jakości, dopasowanych strukturą i kolorem do swoich własnych. Obecnie na rynku jest wiele ofert włosów różnego pochodzenia, które na pierwszy rzut oka wyglądają pięknie i kuszą niską ceną. Aby nie przeżyć zawodu po pierwszym umyciu włosów, które nagle zaczną się plątać i puszyć, warto kupować włosy ze sprawdzonych źródeł, zwracając uwagę na historię firmy, oferowaną gwarancję na zakupiony towar czy też możliwość reklamacji.

Po najwyższej jakości włosy słowiańskie, włosy premium oraz wszystkie niezbędne produkty do przedłużania włosów zapraszamy na stronę www.hairme.pl

Na podstawie materiałów HairMe

15 cze 2022