Rekonstrukcja Joico – profesjonalny ratunek dla zniszczonych włosów

Rekonstrukcja Joico – profesjonalny ratunek dla zniszczonych włosów

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: nowości

Young woman looking at split endsWedług statystyk w ciągu roku kobiety poświęcają średnio 50 godzin na prostowanie włosów i aż 175 godzin na ich stylizację. Nie powinno więc dziwić, że z czasem stają się one przesuszone i matowe. Jak sobie z tym radzić? Na przykład korzystając z profesjonalnych zabiegów regenerujących.

Uszkodzenia włosów powstają głównie na skutek suszenia, koloryzacji, czynników atmosferycznych, ale wpław ma na nie także nieprawidłowa pielęgnacja – mówi Dorota Matuszewska, specjalistka salonu KokLok. Czasami zniszczenia są tak widoczne, że jedynym ratunkiem wydaje się ścięcie zapuszczanych od lat włosów. Zanim jednak zdecydujemy się na tak drastyczne kroki, warto zadbać o ich rekonstrukcję. Swoim klientkom polecam zabieg rekonstrukcji Joico, który odbudowuje strukturę włosa, nadając mu zdrowy wygląd.

Przyczyny uszkodzeń włosów
Włosy w 90% zbudowane są z aminokwasów. Dlatego niezależnie od ich koloru, długości czy kształtu, uszkodzenia struktury włókien włosowych spowodowane są przede wszystkim utratą tych cząsteczek. Niedobór naturalnych składników sprawia, że zwiększają się odstępy między łuskami włosów. Zewnętrzne płytki przestają się też domykać, zahaczają o siebie, co z kolei przyspiesza utratę wody, powoduje puszenie w wilgotnych warunkach oraz ich uciążliwe plątanie się (gwałtowne rozplątywanie poszczególnych pasm pogarsza zresztą problem). Takie włosy łamią się, rozdwajają, trudno je rozczesać i ułożyć. Pozbawione blasku, przestają być ozdobą, trzeba zatem podjąć zdecydowane kroki.

Zabieg rekonstrukcji Joico
Zabieg trwa 30-45 minut – w zależności od stanu włosów. Przeprowadza się go w czterech etapach, w czasie których na włosy nakłada się kolejno cztery kosmetyki marki Joico. Podczas I etapu następuje oczyszczenie włosów oraz skóry głowy z osadów i resztek produktów stylizacyjnych, jak również otwarcie łusek włosów. W II etapie przywraca się włosom ich naturalne, kwaśne pH i wygładza ich powierzchnię. III etap jest najważniejszy – to odbudowa wewnętrznej struktury włosa przez zastosowanie intensywnej kuracji proteinowej, która naprawia włosy, dostarczając im 19 aminokwasów. Co ważne, stosowany w czasie zabiegu kompleks Quadraminy Joico dociera aż do rdzeni włosów, naprawiając je od nasady, W ostatnim etapie następuje nawilżenie oraz zamknięcie łusek włosów, co dodaje blasku i zapewnia ich sprężystość.

Sekret rekonstrukcji Joico tkwi w stosowanym kompleksie Quadraminy – mówi Dorota Matuszewska. Zawiera on aminokwasy identyczne z kreatyną ludzkiego włosa, a więc takie, które w stanie naturalnym wchodzą w skład budulca włosa. Dodatkowo, dostarczane aminokwasy mają zróżnicowane masy cząsteczkowe, co sprawia, że oddziałują na różne warstwy włosów.

Stosowanie regeneracji Joico nie tylko odbudowuje włosy. Przedłuża także trwałość koloru włosów farbowanych, ułatwia pielęgnację i rozczesywanie oraz zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Włosy są mocniejsze, zdrowsze i bardziej elastyczne. Ważne jednak, by zabieg przeprowadzać w profesjonalnych salonach – wykorzystywane kosmetyki mają intensywne działanie, więc długość trwania poszczególnych kroków powinna być dopasowana przez specjalistę.

                                                              Na podstawie materiałów KokLok Hair&More

03 lut 2015