Akademia Versum

Akademia Versum

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: szkolenia

Akademia Versum(1)Najlepsi branżowi eksperci piszą dla Akademii Versum

Zapoczątkowana w 2014 roku przez system Versum edukacyjna inicjatywa dla branży hair & beauty prężnie się rozwija. Serwis gromadzi zarówno coraz więcej czytelników, jak i znanych oraz cenionych konsultantów rynkowych, którzy dzielą się wiedzą, a także podpowiadają właścicielom, jak rozwijać swój biznes.

Grono ekspertów Akademii liczy już 13 osób i można tam znaleźć takie postacie, jak Iwona Marhulets (edukator branży fryzjerskiej z 23-letnim doświadczeniem), Marta Fiłoń (trener z zakresu sprzedaży i obsługi klienta, której szkolenia cieszą się dużą popularnością), Agnieszka Kühl (przedsiębiorca, inwestor, międzynarodowy trener biznesowy z licznymi wyróżnieniami na koncie) czy Joanna Klonowska (Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie). Eksperckie materiały dla Akademii Versum przygotowują również specjaliści ds. nowych mediów reprezentujący tak znane marki, jak FreshMail, Socjomania czy Eurohost, jak również przedsiębiorcy prowadzący własne agencje marketingowe lub szkoleniowe.

Do tej pory w serwisie ukazało się niemal 40 lekcji – jak nazywają je pomysłodawcy projektu. Jest to bez wątpienia największy w Polsce zbiór profesjonalnych i bezpłatnych tekstów na temat biznesowych aspektów prowadzenia salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego. Właściciele i menedżerowie salonów mogą tam znaleźć wskazówki dotyczące wielu ważnych zagadnień: od strategicznych obszarów działania firmy, takich jak np. opracowanie biznesplanu, poprzez tematy z zakresu promocji i aktywnego pozyskiwania klientów, do porad związanych z codziennym funkcjonowaniem salonu, takich jak sposoby radzenia sobie z trudnymi klientami czy rekrutacji pracowników.

Cieszymy się, że nasza inicjatywa znalazła uznanie. To znak, że branża chce się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Dynamika rynku i duża konkurencja wymaga, by iść do przodu. Tylko salony, które poszukują nowych możliwości i usprawniają swoje działanie, mają szansę na sukces – mówi Sebastian Maśka, współwłaściciel marki Versum oraz pomysłodawca Akademii.

Obszerny zbiór materiałów poradnikowych to jednak nie wszystko. Kilka miesięcy temu Akademia Versum uruchomiła również cykl szkoleń pod nazwą Akademia Zarządzania Salonami Urody, podczas których Iwona Marhulets kształci przedsiębiorców oraz pracowników salonów. Przedstawiciele Versum zapowiadają, że z początkiem przyszłego roku w ramach Akademii odbędą się kolejne kursy, z nowymi trenerami.

Akademię Versum można znaleźć pod adresem www.akademiaversum.pl. Warto zapisać się do newslettera, aby na bieżąco otrzymywać informacje o nowych lekcjach lub inicjatywach edukacyjnych.

Na podstawie materiałów Akademii Versum

09 gru 2015