Akademia Versum

Akademia Versum

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: szkolenia

Plan naprawczy salonu 2Plan naprawczy w salonie urody, czyli gdzie szukać przyczyn niepowodzenia.

Salon urody jest jak żywy organizm, utrzymanie go w dobrej kondycji wymaga ciągłych starań, reagowania na ogólne branżowe trendy oraz zmiany zachodzące w lokalnym otoczeniu. Niepokojące sygnały powinny skłaniać dobrego menedżera do przemyśleń i wprowadzania ulepszeń. Czasem wystarczy przeoczyć moment zmian, by stracić cennych klientów. Innym razem kryzys dotyka całą branżę i wtedy należy walczyć o utrzymanie klientów i wzmocnienie swojej pozycji rynkowej.

Z całą pewnością regularna analiza sytuacji salonu jest niezbędna. A konieczna wtedy, gdy zauważamy spadek wpływów. Nie należy popaść w panikę lub rezygnację, warto natomiast dokładnie przyjrzeć się wszystkim obszarom naszej działalności i samodzielnie poszukać przyczyny niepowodzenia. Szczegółowa analiza pomoże nam wprowadzić niezbędne zmiany, albo w odpowiednim momencie poszukać pomocy z zewnątrz.

Więcej o planie naprawczym i analizie pracy salonu można dowiedzieć się z nowej lekcji Akademii Versum. Materiał opracowała Agnieszka Kühl, wieloletni ekspert i coach branży beauty.

Lekcja dostępna pod adresem:
http://www.akademiaversum.pl/plan-naprawczy-w-salonie-urody/

Na podstawie materiałów Akademii Versum

26 cze 2015