Akademia Versum – Influencer marketing

Akademia Versum – Influencer marketing

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: szkolenia

influencer-marketing-1Opieranie działań marketingowych na zaufaniu, wiarygodnym przekazie i autorytecie nadawcy jest jedną z najskuteczniejszych metod promocji. To właśnie siła autorytetu sprawia, że ludzie chętnie przyjmują do wiadomości przekazywane im informacje.

Influencer marketing, czyli promocja prowadzona poprzez współpracę z popularnymi i wpływowymi osobami – tak zwanymi liderami opinii – to doskonała metoda na skuteczne dotarcie do skupionej wokół nich społeczności. Influencerem może być bloger, vloger, celebryta, osoba posiadająca popularne konto w mediach społecznościowych czy dzieląca się swoją opinią w sieci, a współpraca z nim może przyjąć najróżniejsze formy. Podobnie jak w przypadku wyboru konkretnego ambasadora, ostateczna formuła zależy od efektów, jakie salon pragnie osiągnąć poprzez taką kooperację.

Co dokładnie kryje się pod pojęciem influencer marketingu i jak skutecznie wykorzystać go do promocji salonu urody? W nowej lekcji Akademii Versum swoją wiedzą na ten temat dzieli się Katarzyna Raiter-Łuksza – manager marki Moment.pl w Versum, specjalistka ds. komunikacji w social media, influencer marketingu i kreowaniu wizerunku w sieci.

Zobacz nową lekcję

Na podstawie materiałów Akademii Versum

 

 

19 sty 2018