NORDISK – akademia cięć i koloryzacji artègo

NORDISK – akademia cięć i koloryzacji artègo

autor: just.tomasz | kategoria: szkolenia

W części pokazowej naszej akademii Krzysztof, Marcin i Wojtek przybliżają nam techniki koloryzacji i cięć charakterystyczne dla kolekcji NORDISK. W pierwszych chwilach pokazu skupiamy się na koloryzacji przypisanej do propozycji PLATIN. Koloryzację rozpoczyna się od zaaplikowania na odrosty farby bez amoniaku o refleksie platynowo-popielatym w połączeniu z odcieniem srebrnym. Połysk i chłodny odcień uzyskujemy dzięki aplikacji odżywki koloryzującej w kolorze srebrnym. Jednocześnie na drugiej modelce – BRUN – pojawia się kasztanowy odcień farby, który jest przestrzenny, naturalny i głęboki. Z kolei na wyznaczonych czterech symetrycznych separacjach w kształcie ćwiartki aplikujemy naprzemiennie odcienie jasny złocisty blond z platynowym złocistym blondem w celu uwydatnienia trójwymiarowego efektu koloryzacji.

Kolejnym etapem pokazu jest propozycja cięcia zgodnego z projektem LEKKERT SAND.

Koloryzacja została wcześniej wykonana przy użyciu farb o odcieniach piaskowych i perłowych, a na dwóch pasmach wyznaczonych zaaplikowaliśmy odżywkę koloryzującą w kolorze niebieskim i śliwki. Cięcie wykonujemy na bazie konturu pod kątem rozwartym, natomiast separację szczytu ścinamy pod kątem ostrym. W końcowym etapie strzyżenia suszymy włosy i dostosowujemy do kształtu głowy. Zwieńczeniem fryzury jest stylizacja przy użyciu żelu nabłyszczającego i modelowanie na okrągłą szczotkę. Pojedyncze pasma utrwalamy przy użyciu pasty nadającej połysk, a całość fryzury spryskujemy lakierem.

Po krótkiej kawowej przerwie powracamy, aby pokazać na naszych poprzednich modelkach (PLATIN i BRUN) propozycje ukształtowania fryzur przy pomocy cięć, a także koloryzację i cięcie zgodne z projektem TUHKA. W koloryzacji TUHKA używamy żelu ton w ton z łupkowym refleksem. Subtelne rozświetlenie uzyskujemy w wyniku delikatnego nałożenia rozjaśniacza przy pomocy grzebienia. Na modelu wykonujemy klasyczne cięcie dostosowane do kształtu głowy, a następnie modelujemy i utrwalamy fryzurę przy pomocy gumy do włosów.

Fryzurę BRUN uzyskujemy, wyznaczając trzy separacje. Pierwszą z nich ścinamy pod kątem zerowym, a następnie pleciemy w warkocz. Na drugiej separacji wykonujemy strzyżenie za pomocą nacięć w celu nadania fryzurze lekkości i objętości. Ostatnią separację ścinamy zgodnie z kształtem głowy.

Po koloryzacji na modelce PLATIN wyznaczamy kontur fryzury w kształcie boba, a następnie wykonujemy cieniowanie włosów metodą szydełkową pod kątem ostrym. Na koniec włosy suszymy i dostosowujemy fryzurę do kształtu głowy. Przed stylizacją nakładamy krem modelujący. Burza loków powstaje poprzez nawijanie pasma włosów na palec. Czynność tę powtarzamy na pozostałej części włosów, a następnie suszymy przy pomocy dyfuzora. Skręt jest podkreślony dzięki paście do modelowania.

Po przerwie lunchowej węższe grono uczestników krok po kroku poznaje techniki cięć BRUN oraz LEKKERT SAND. Wykonujemy cięcia na główkach treningowych pod czujnym okiem Krzysztofa, Wojtka i Marcina.

Akademia cięć i koloryzacji artègo jest niebywałą okazją, aby przyjemnie spędzić niedzielny dzień oraz poszerzyć własny warsztat umiejętności. Szczegółowe informacje na temat terminów akademii znajdują się na artego.pl. Zapraszamy.

www.artego.pl

 

Na podstawie materiałów artègo

02 gru 2014