Projektowanie przyjaznej przestrzeni salonu urody

Projektowanie przyjaznej przestrzeni salonu urody

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: szkolenia

Wellness w designie 1 (lead)Filozofia wellness od kilku lat króluje w różnego rodzaju usługach wiążących się z regeneracją organizmu, dbałością o ciało, zwiększeniem potencjału zdrowotnego, np. w gabinetach odnowy biologicznej, spa, salonach piękności, klubach fitness.

Okazuje się, że wellness dotyczy także designu otaczającej nas przestrzeni, w tym również projektowania wnętrza salonu fryzjerskiego i gabinetu kosmetycznego. A to niezwykle istotna kwestia, jeśli zależy nam na wygodzie pracy oraz, a może przede wszystkim, na komforcie przebywającego w salonie klienta. Wystrój wnętrza niewątpliwie wpływa na samopoczucie. Może powodować ukojenie i spokój lub odwrotnie zdenerwowanie i zaniepokojenie.

Warto zapoznać się z kilkoma złotymi zasadami filozofii wellness i podstawami dotyczącymi projektowania przestrzeni salonu. Szeroką analizę tego zagadnienia, specjalnie dla Akademii Versum, przygotowała Joanna Klonowska – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie, wykładowca akademicki, autorka publikacji naukowych oraz właścicielka i menedżer salonu kosmetologicznego.

Materiał dostępny pod adresem:
http://www.akademiaversum.pl/projektowanie-przyjaznej-przestrzeni-salonu-urody/

Na podstawie materiałów Akademii Versum

28 kw. 2016