4. edycja programu Shaping Futures

4. edycja programu Shaping Futures

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Henkel_Polska_Shaping-Futures-2Schwarzkopf Professional wspiera podopiecznych Fundacji TEB w zdobyciu zawodu i lepszej przyszłości.

Już po raz czwarty odbyła się polska edycja międzynarodowego programu „Shaping Futures” realizowanego przez Schwarzkopf Professional. Jego celem jest stworzenie młodym ludziom szans na lepszą przyszłość poprzez naukę zawodu fryzjera. W tegorocznej edycji wzięło udział 20 uczestników z całej Polski. Na dwóch najlepszych czeka stypendium i staże w salonach partnerskich Schwarzkopf Professional.

Tegoroczna edycja programu „Shaping Futures” odbyła się w Warszawie. W dniach 10-21 lipca pod okiem wolontariuszy, stylistów Schwarzkopf Professional, szkolili się podopieczni Fundacji TEB, która działa na rzecz wyrównywania szans w dostępie do edukacji wśród dzieci i młodzieży. Program kierowany jest do uczniów techników, a konkretnie klas o profilu Technik Usług Fryzjerskich prowadzonych przez Szkoły TEB Edukacja.

– Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy pomóc grupie młodych ludzi w ich staraniach o lepszą przyszłość. Doświadczenie poprzednich lat nauczyło nas, aby podczas warsztatów nasi styliści dzielili  się z uczestnikami nie tylko wiedzą niezbędną w tym zawodzie, ale przede wszystkim swoją pasją do fryzjerstwa, inspirując ich do rozwijania kariery. Być może właśnie dzięki temu w przyszłości przynajmniej część tych młodych osób znajdzie w sobie dość odwagi, by otworzyć swój własny salon mówi Paweł Zaorski, General Manager Schwarzkopf Professional.

Warsztaty odbyły się w Akademii ASK Schwarzkopf Professional, nowoczesnym centrum szkoleniowym, w którym na co dzień pod okiem najlepszych światowych ekspertów szkolą się profesjonalni fryzjerzy z całego kraju. W ramach inicjatywy uczestnicy mieli okazję poznać nie tylko podstawy cięcia, stylizacji, pielęgnacji i koloryzacji włosów, ale także rozwijali umiejętności niezbędne w zakresie profesjonalnej obsługi klienta. Dzięki tak wszechstronnemu programowi szkolenia, młodzi ludzie zdobywali doświadczenie związane ze wszystkimi aspektami funkcjonowania salonu fryzjerskiego, co znacząco przyczynia się do podniesienia ich kwalifikacji zawodowych.

Fundacja TEB, realizując edukacyjne cele statutowe, miała możliwość współtworzenia wraz z firmą Henkel projektu rozwoju kompetencji zawodowych uczniów klas fryzjerskich ze szkół TEB Edukacja. Uczestnictwo w tym projekcie to szansa dla młodzieży na zdobywanie przez nich wiedzy i rozwój kompetencji. Dzięki zaangażowaniu profesjonalistów, młodzi ludzie mają możliwość nabycia praktycznych umiejętności, a jednocześnie budowania świadomości własnych szans. Już teraz dostrzegamy wartość tego projektu w procesie przygotowania młodzieży do uczestnictwa w życiu zawodowym – mówi Agnieszka Woś, Dyrektor Generalny Fundacji TEB.

Po zakończeniu szkolenia dwoje najlepszych uczestników otrzyma stypendium edukacyjne oraz wsparcie w zdobyciu stażu w jednym z partnerskich salonów fryzjerskich Schwarzkopf Professional.

Na podstawie materiałów Henkel Polska

 

 

07 sie 2017