6. Hair Forum – Fryzjerskie trendy i hity

6. Hair Forum – Fryzjerskie trendy i hity

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

DSC_5481Nowoczesne miejsce, spotkania z największymi autorytetami branży fryzjerskiej i barberskiej, spektakularne pokazy i metamorfozy, edukacja, konkursy i mistrzostwa – to kwintesencja tego, co działo się 19–20 października podczas 6. Hair Forum w Centrum Targowo-Konferencyjnym Global Expo w Warszawie.

Pozytywne opinie wystawców, ekspertów i odwiedzających potwierdzają, że impreza ta jest ważnym wydarzeniem, które doskonale odzwierciedla dynamikę i ambicje polskiego fryzjerstwa i barberingu. Dzięki współpracy z wieloma przedstawicielami branży oraz wybitnymi praktykami prezentuje gorące trendy, przekazuje wiedzę i narzędzia do rozwoju zawodowego, a wszystko to w atrakcyjnej oprawie bogatego programu towarzyszącego, w którym pojawiło się wiele nowości.

Po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt uhonorować laureatów konkursu dla branży fryzjerskiej – Polish Hairdressing Awards 2019. Podczas uroczystego finału 19 października zostały wręczone nagrody w trzech kategoriach: Osobistości branży fryzjerskiej, Marketing i Biznes, Produkty i Zabiegi.

Premierowy Kongres
Postawiliśmy na nową jakość oferty edukacyjnej, oferując uczestnikom odświeżony program Międzynarodowego Kongresu Fryzjerskiego. Spotkanie z Gwiazdą Patrickiem Cameronem, praktyczne seminaria Look & Learn, i – po raz pierwszy – wykłady z zakresu marketingu, strategii i szeroko rozumianego biznesu w branży fryzjerskiej – przyciągnęły zarówno doświadczonych fryzjerów, barberów, stylistów z wieloletnią praktyką, jak i tych, którzy są na początku swojej ścieżki zawodowej.

Live Show
Miejscem najbardziej oryginalnych kreacji, w których instruktaż łączył się ze spektaklem muzyki, świateł i nowoczesnych technologii, była Scena Główna. Niezapomniane wrażenia wzbudziły autorskie stylizacje prezentowane przez największe sławy sztuki fryzjerskiej i barberskiej z Polski i zagranicy. Gość Specjalny – Patrick Cameron pokazał wybrane fryzury z najnowszej kolekcji fryzjerskiej „Heritage”.
Fani barberingu przez dwa dni mogli podziwiać polskich i zagranicznych mistrzów męskiego strzyżenia oraz golenia, którzy dzielili się wiedzą i doświadczeniem na otwartej scenie Barber’s Corner.

Wiedza na wyciągnięcie ręki
Na Scenie Kongresowej, dostępnej dla szerokiej publiczności, cenieni szkoleniowcy zdradzali tajniki strzyżenia, koloryzacji i stylizacji włosów. W Strefie Ucznia uczniowie szkół fryzjerskich pod okiem mistrzów zawodu doskonalili swoje umiejętności. Nauczyciele, poszukujący nowych metod i narzędzi dydaktycznych, skorzystali ze Strefy Nauczyciela z programem prelekcji i dyskusji.

Mistrzowie są wśród Was
Jak zawsze wiele emocji towarzyszyło mistrzostwom, które stały się już znakiem rozpoznawczym Hair Forum. Ciekawe konkurencje, doskonała organizacja i międzynarodowy skład jurorów przekonały wielu ambitnych kandydatów do udziału, a zdobyte trofea będą zdobić kolejne salony fryzjerskie i barberskie. W tym roku rozstrzygnęliśmy konkurencje: Hair Master Cup, Barber’s Battle, Young Talent Cup oraz dwie nowości: Perfect Beard i Hot Shave – International Battle.

Kolejna edycja odbędzie się pod nowym szyldem – ON HAIR Warsaw by Cosmoprof Worldwide Bologna w dniach 24-25.10.2020 roku w Global Expo Warszawa.

Na podstawie materiałów Hair Forum

 

15 lis 2019