BCORP™: nakręć spiralę dobra i wygraj zaproszenia na wydarzenia szkoleniowe

BCORP™: nakręć spiralę dobra i wygraj zaproszenia na wydarzenia szkoleniowe

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Davines Bcorp 4Po co jesteśmy na świecie? Nie dla pracy, nie dla zysku, ale po to, aby czynić dobro. Zacznijmy od dziś.

Do końca stycznia klienci salonów fryzjerskich współpracujących z Davines mogą zgłosić propozycję, jak chcieliby pomóc potrzebującym. Zwycięzca może wygrać nagrodę o wartości nawet 10 000 PLN na realizację projektu. Wygrywają także salony, z których zgłoszone zostaną najlepsze projekty: zaproszenia na polskie i zagraniczne wydarzenia szkoleniowe Davines. 

Jak to działa? Wszystko zależy tak naprawdę od fryzjera. Wystarczy, że opowie swojemu klientowi o konkursie „Bądź najlepszy dla świata”, a w tym samym momencie uruchomi całą spiralę dobra, które ma szansę zmienić świat na lepszy. Następnie klient przesyła opis swojego projektu na stronie  www.bcorpdavines.pl. Dobro niesie się dalej. Na koniec jury wybiera trzy najlepsze projekty, które naprawdę zostaną zrealizowane. Dobro zatacza coraz szersze kręgi.

Jakie projekty można zgłaszać do konkursu?
Oto kilka przykładów.
Pomagamy osobom: Można sobie postawić za cel poprawienie czyjegoś życia: przygotowanie paczki świątecznej, zakup akcesoriów, które pomogą choremu, czy nawet remont pokoju osoby, która żyje w biedzie.
Pomagamy zwierzętom: Może to być też projekt nakierowany na pomoc bezdomnym zwierzętom czy zwierzętom w schroniskach.
Pomagamy społecznościom: A jeśli ktoś będzie chciał zrealizować projekt mający na celu dobro społeczności/miasta, w którym żyje? To również jest możliwe. Można sobie wyobrazić, że w jakimś mieście jest zaniedbana przestrzeń, wymagająca posprzątania i odrestaurowania, aby można w niej miło spędzać czas. Czemu by tej przestrzeni nie przywrócić mieszkańcom?
A może miałaby to być realizacja kampanii, mającej na celu zwrócenie uwagi mieszkańców dzielnicy/miasteczka na ważny problem? Ogranicza nas tu tylko wyobraźnia… czasem także urzędowe formalności, więc najlepiej wybrać taką formę pomocy, aby te formalności nie były przeszkodą.

Upominek dla autorów projektów
Projekt przesłany online przejdzie wstępną ewaluację, po której autor otrzyma informację zwrotną, czy jego przedsięwzięcie spełnia kryteria konkursu. Jeśli tak, będzie mógł odebrać od swojego fryzjera, upominek – kosmetyki przygotowane przez Davines. Prezent będzie na niego czekał w salonie fryzjerskim. Dobro trwa.

Nawet 10 000 PLN na czynienie dobra
Jury oceni wszystkie projekty i wybierze trzy najlepsze. Ich Autorzy mogą wygrać nagrodę o wartości 5000, 7500 lub 10 000 PLN na realizację swojego projektu. Dodatkowo, autorzy trzech najlepszych propozycji otrzymają zapas kosmetyków Davines na cały rok.

Nagroda dla salonu fryzjerskiego
Jednak to nie koniec: w konkursie wygrywają także salony, z których zgłoszone zostały trzy najlepsze projekty. W puli nagród znajdują się zaproszenia do udziału w World Wide Hair Tour w Parmie we Włoszech, Hair on Stage w Warszawie lub szkoleniu z międzynarodowej kolekcji autorstwa Angelo Seminary w Akademii Davines w stolicy.

Dobro w najczystszej postaci
Na koniec Davines zrealizuje projekty zgłoszone przez zwycięzców. W ten sposób dobro, które zostało zapoczątkowane kilkoma słowami, w momencie gdy fryzjer opowiedział swojej klientce czy klientowi o projekcie, zatoczy jeszcze szersze kręgi i uszczęśliwi tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy.

Kilka słów o konkursie
Konkurs został nazwany „Bądź najlepszy dla świata”. To idea projektu BCorp™. Davines jest certyfikowaną firmą BCorporation (w skrócie BCorp™). BCorp™ to taki certyfikat jak fair trade (ang. sprawiedliwy handel), jednak w odróżnieniu do niego odnosi się do wszystkich aspektów działalności firmy, jak pracownicy, zarządzanie, społeczność, klienci, środowisko. Ten Certyfikat niezależnej amerykańskiej organizacji non-profit B Lab® jest przyznawany firmom, które chcą wykorzystywać biznes jako narzędzie do czynienia dobra, dla których priorytetem są działania na rzecz dobra społecznego oraz środowiska.

Na podstawie materiałów Davines

 

07 gru 2017