Beauty Forum & Hair – dwie branże pod jednym dachem

Beauty Forum & Hair – dwie branże pod jednym dachem

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Największe targi branży beauty w Polsce już za nami. Ponad 200 wystawców z Polski i świata oraz blisko 11 tysięcy osób zawodowo związanych z branżą wzięło udział w największym w Polsce wydarzeniu kosmetyczno-fryzjerskim BEAUTY FORUM & HAIR, które 17 i 18 września odbyło się w centrum Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Na powierzchni 19 tys. mkw. pod jednym dachem spotkali się liderzy nierozłącznego duetu branży kosmetycznej i fryzjerskiej, a odwiedzający mieli możliwość zapoznać się z najnowszymi obowiązującymi trendami.

Targi BEAUTY FORUM & HAIR to unikatowa przestrzeń spotkań i budowania relacji, odpowiedź na potrzeby profesjonalistów i klientów obu sektorów.

Akademie, strefy, wykłady

Obszar wystawienniczy targów BEAUTY FORUM & HAIR został podzielony na strefy tematyczne: Kosmetyka klasyczna i aparaturowa, Makijaż klasyczny i permanentny, Podologia, Paznokcie i rzęsy, Fryzjerstwo, Barberstwo i Exclusive. Organizator przygotował także strefę Beauty Industry, która została zarezerwowana dla przedstawicieli przemysłu kosmetycznego.

Bilet wstępu na targi był przepustką do pięciu stref EDU(kacyjnych), w których podczas dwóch dni targowych najlepsi specjaliści z obu branż wygłosili wiele wykładów na temat: pielęgnacji i aparatury, paznokci, rzęs i brwi, makijażu klasycznego & PMU, podologii, marketingu i biznesu. Każdy zainteresowany udziałem w seminariach mógł zakupić imienny certyfi kat. Wykłady organizowane były również w ramach Akademii Urody Face & Look.

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym targom była Akademia Legislacji Kosmetycznej. W panelu głos zabrali eksperci Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Nie zabrakło również szkoleń barberskich Look & Learn, które poprowadzili Kamil Turlej oraz Adam Szulc & ekipa Jamy, a także wykładów skierowanych do nauczycieli kształcących w zawodzie fryzjera, przygotowanych we współpracy z PIVOT POINT.

Panel dla Ukrainy

Kolejną nowością była akcja wsparcia dla profesjonalistów z Ukrainy, którzy prowadzą działalność w sektorze beauty. Dla właścicieli salonów oraz ekspertów stylizacji paznokci, rzęs i brwi odbył się specjalny program edukacyjny, czyli wykłady w języku ukraińskim z polskim tłumaczeniem, prowadzone przez znane i cenione ekspertki – m.in. Victorię Klopotovą, Anastassię Tomusiak i Annę Kravchenko. Poza tym na scenie BEAUTY przeprowadzono panel dyskusyjny na temat warunków rozwoju dla społeczności z Ukrainy. Swoją wiedzą oraz spostrzeżeniami podzielili się następujący eksperci: Aldona Węgrzynowicz (wiceprezes Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej), Marek Plura (senator), Ewa Żabińska-Lubowiecka (Vellp Professional Beauty Expert), Viktoriia Klopotova (Klopotova Nail Uniwersity), Ruslana Ruzhytska (Centrum Szkoleniowe i Różycka Studio), Magdalena Perec (Akademia Magic), Michał Łenczyński (Beauty Razem).

Pokazy i show

Na scenach BEAUTY, BARBER ACADEMY i HAIR ACADEMY trwały pokazy, które dostarczyły zarówno merytorycznej wiedzy, jak i inspiracji oraz informacji o panujących trendach. Tymczasem miłośników fryzjerstwa ucieszył powrót sceny HAIR SHOW, odbywające się tu kreatywne pokazy pozostawiły w obserwujących niezatarte wrażenia.

Podium obsadzone

Jak zawsze targom towarzyszyła rywalizacja. W tym roku najlepsi stanęli w szranki w: Mistrzostwach Facepainting Trophy, temat przewodni: horror story; Polskich Mistrzostwach Przedłużania Rzęs, temat przewodni: volume lashes; Polskich Mistrzostwach Stylizacji Brwi; Hair Master Cup w kategoriach: perfect haircut o long hair creation; Barbers Battle, czyli w mistrzostwach w strzyżeniu męskim. W konkurencjach zorganizowanych przez partnerów biznesowych na podium stanęli także laureaci mistrzostw NAILPRO POLAND oraz Fast Fade Fight.

Zapraszamy na kolejne edycje targów:

Targi BEAUTY FORUM – 4–5 marca 2023

Targi BEAUTY FORUM & HAIR – 16–17 września 2023

Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy, www.beauty-fairs.com.pl

Na podstawie materiałów Organizatora

05 gru 2022