CMC World Champion – Hair and Beauty Congress

CMC World Champion – Hair and Beauty Congress

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Mistrzostwa World Champion Hairstylist i World Champion Barber, organizowane przez federację CMC, odbyły się we włoskim Paestum. By wystartować w tych najważniejszych zawodach, nasi reprezentanci trenowali przez cały rok. Zawodnicy z całego świata rywalizowali w ośmiu kategoriach damskich, ośmiu męskich oraz kilku kategoriach make-up i nails. Polscy reprezentanci zostali nagrodzeni aż 14 medalami.

Ostatnie Mistrzostwa Świata CMC odbyły się dla naszej kadry z przygodami. Na dzień przed wylotem odwołano wszystkie rejsy i trzeba było na szybko organizować autokar. Liczna, bo aż trzydziestoosobowa grupa, po 25 godzinach jazdy dotarła do Paestum we Włoszech. Po godzinnym odpoczynku zawodnicy już trenowali, bo następnego dnia zaczynały się starty w najważniejszej imprezie roku.

Polska ekipa startowała w czterech konkursach damskich oraz pięciu męskich. W tym roku zarząd CMC World stworzył nową formułę Mistrzostw, ustanawiając dyrektorów artystycznych dla poszczególnych konkurencji. Tutaj nasz kraj reprezentowali: Joanna Zaremba-Wanczura jako dyrektor artystyczny w konkurencjach Technical CMC oraz Technical by Night, Beata Bromboszcz w konkurencji Technical Bridal, a Lucjan Szajbel, jako dyrektor artystyczny konkurencji Salon Look oraz Creative Sprint. Ireneusz Harbuz w roli Komisarza Mistrzostw Świata odpowiadał za prawidłowy przebieg zawodów. Po raz pierwszy jako sędzia, a nie zawodnik zadebiutował Wojciech Karwat.

To był już szósty start naszych zawodników w tej międzynarodowej imprezie i do tego kolejny z ogromnymi sukcesami. Zawodnicy z 38 państw rywalizowali w World Barber Champion oraz World Champion Hairstylist. Polska kadra fryzjerów CMC Poland udowodniła, że jest czołową reprezentacją fryzjerską federacji CMC World. Nasza kadra zdobyła aż 14 medali

KLASYFIKACJA WORLD CHAMPION HAIRSTYLIST

Dawid Koszyk
1 miejsce i tytuł Mistrza Świata w konkurencji Technical CMC
1 miejsce i tytuł Mistrza Świata w konkurencji Technical by Night

Małgorzata Czarnecka-Syrakowska
1 miejsce i tytuł Mistrza Świata w konkurencji Salon Look Commercial Woman
2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w konkurencji Technical Bridal

Joanna Labun Kuchar
2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w konkurencji Technical CMC
2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w konkurencji Technical by Night

Małgorzata Żebrowska
2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w konkurencji Geometric Avangarde
Wyróżnienie w konkurencji Salon Look Commercial Woman

Drużynowo kadra damska CMC Poland za pokaz zdobyła medal brązowy. Na scenie można było zobaczyć zdobywców medali w kategoriach damskich oraz Agnieszkę Szymańską i Marię Labun. Makijażami zajęła się niezastąpiona zawodniczka startująca w kategorii make-up – Natalia Sadlak. Przygotowaniem do Mistrzostw zajmowały się trenerki: Joanna Zaremba-Wanczura i Beata Bromboszcz.

KLASYFIKACJA WORLD BARBER CHAMPION

Ewa Kośniewska
1 miejsce i tytuł Mistrza Świata w konkurencji Creative Sprint
Wyróżnienie w konkurencji Old School Avangarde

Beata Lewczuk
2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w konkurencji Creative Sprint
2 miejsce i tytuł Wicemistrza Świata w konkurencji Salon Look
Wyróżnienie w konkurencji Old School Avangarde

Anna Sternik
3 miejsce i brązowy medal w konkurencji Creative Sprint
3 miejsce i brązowy medal w konkurencji Salon Look
Wyróżnienie w konkurencji Old School

Dariusz Sygentowski
Wyróżnienia w trzech konkurencjach: Old School, Salon Looki Creative Sprint

Łukasz Matykiewicz
Wyróżnienia w trzech konkurencjach: Creative Sprint, Salon Look i Old School Avangarde

Dominik Ksiądz
Wyróżnienia w konkurencjach Creative Sprint i Old School

Szymon Górny
Wyróżnienie w kategorii Creative Sprint

Dodatkowo za pokaz nasza kadra męska zdobyła srebrny medal drużynowy.

Jak co roku dużym wsparciem w kontaktach z Włochami oraz mentalnym była niezastąpiona Irina Pidgayna – tłumaczka naszej kadry. Po dwóch dniach w autokarze i dwóch dniach na zawodach kadrowiczów czekał dwudniowy powrót do kraju. Mimo trudów wszyscy byli w świetnych humorach, bo wiedzieli, że godnie reprezentowali nasz kraj na zawodach międzynarodowej rangi. – Ten wyjazd z przyczyn od nas niezależnych był pełen przygód, ale to nas tylko wzmocniło i zintegrowało. Pokazaliśmy, że potrafi my działać w grupie, wspierając się wzajemnie. Pamiętajcie, każdy z Was może być w tym miejscu – wystarczy chcieć i ciężko pracować podczas treningów. Zapraszamy do naszej federacji – podsumowuje Ireneusz Harbuz, Dyrektor Generalny CMC Polska.

Na podstawie materiałów CMC Poland

05 kw. 2023