Cosmoprof Worldwide Bologna 2022

Cosmoprof Worldwide Bologna 2022

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

53. edycja targów Cosmoprof Worldwide Bologna zakończyła się sukcesem. Odwiedzający z ponad 140 krajów uczestniczyli w tym branżowym wiosennym wydarzeniu, odkrywając nowości i innowacje prezentowane przez ponad 2700 wystawców z 70 krajów.

Bolońskie targi to jedno z najważniejszych międzynarodowych spotkań dla branży kosmetycznej. To doskonała platforma, dzięki której wystawcy mogą nawiązać współpracę z producentami i dystrybutorami z całego świata. W wydarzeniu chętnie udział biorą także polskie firmy, które prezentują tu swoją ofertę na światowe rynki.

Jesteśmy naprawdę dumni z wyników targów: Cosmoprof po raz kolejny potwierdził swoją rolę jako wydarzenie referencyjne dla światowego przemysłu kosmetycznego, pomimo obecnej trudnej sytuacji. Bardzo ekscytujące było obserwowanie, jak korytarze targów ożywają w związku z obecnością firm z całego świata, które finalizują zamówienia i omawiają nowe projekty – powiedział Gianpiero Calzolari, prezes BolognaFiere.

Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszyły się różne wydarzenia edukacyjne. Od czwartku do soboty w ramach sesji Cosmotalks goście dyskutowali o nowych trendach, które zrewolucjonizują branżę. Publiczność obserwowała prezentacje na żywo poświęcone sektorowi Beauty & Spa, World Massage Meeting oraz Masterclass. W jednym z pawilonów odbywały się pokazy On Hair, które zgromadziły fryzjerów i pracowników sektora fryzjerskiego. Światowej sławy zespoły i mistrzowie fryzjerstwa pokazywali najnowsze trendy dotyczące strzyżeń, koloryzacji i nowych technik stylizacji włosów.

Długo czekaliśmy na tę 53. edycję targów Cosmoprof Worldwide Bologna. Znalezienie się w końcu w halach bolońskiego centrum wystawienniczego było niewątpliwie ważnym momentem dla naszej branży, który podkreślił chęć ponownego rozpoczęcia działalności, to jest wznowienia, które opiera się na solidnych podstawach – skomentował Renato Ancorotti, Prezydent Cosmetica Italia – Stowarzyszenia branży pielęgnacji osobistej.

Ta edycja targów była niezwykle pozytywna. Nasi wystawcy mogli wreszcie osobiście spotkać się z kupcami i dystrybutorami z całego świata. Zdajemy sobie sprawę, że wiele firm musiało zrezygnować z obecności ze względu na ograniczenia związane z pandemią i wojną. Cosmoprof Worldwide Bologna wzmocnił swoją rolę jako partner biznesowy dla profesjonalistów, a naszym celem jest zagwarantowanie ciągłej i wydajnej platformy networkingowej – powiedział Enrico Zannini, Dyrektor Generalny targów Cosmoprof BolognaFiere.

Targi Cosmoprof Worldwide Bologna odbędą się ponownie 16-20 marca 2023 roku. Więcej informacji na: www.cosmoprof.com.

Na podstawie materiałów Cosmoprof Worldwide Bologna

15 cze 2022