Davines firmą najlepszą dla środowiska 2018

Davines firmą najlepszą dla środowiska 2018

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

DAV-BCorp-BestfortheworldW czerwcu 2018 r. firma Davines została wyróżniona w kategorii „Najlepsza dla Środowiska” w zestawieniu amerykańskiej organizacji non-profit B Lab®. Tym samym znalazła się w elitarnym gronie zaledwie 10% przedsiębiorstw spośród wszystkich przez nią certyfikowanych, które są najbardziej przyjazne dla przyrody.

Przyroda to priorytet dla Davines od początku istnienia firmy. Sadzenie drzew, aby zniwelować emisję CO2, ochrona bioróżnorodności życia na Ziemi przez wykorzystywanie ekstraktów z roślin uprawianych przez „małych” włoskich rolników zrzeszonych w Slow Food Presidiach, formuły bazujące na składnikach pochodzenia naturalnego, zdolnych do natychmiastowej biodegradacji, korzystanie wyłącznie z energii odnawialnej to tylko kilka przykładów strategicznego działania marki.

W 2016 r. Davines zyskała certyfikację B CORPORATION – przyznawaną przez amerykańską organizację non-profit B LAB®. Mogą ją zdobyć firmy, które nie tylko chcą być najlepsze na świecie, ale które działają tak, aby być najlepszymi DLA świata. Nazwa „B Corporation” (w skrócie BCorp) pochodzi od angielskiego określenia Benefit Corporation, czyli firm, dla których priorytetem są działania na rzecz dobra społecznego oraz środowiska.

BCorp to taki certyfikat jak fair trade (ang. sprawiedliwy handel), jednak w odróżnieniu od niego ocenie podlegają tu wszystkie aspekty działalności firmy: podejście do pracowników, zarządzanie, społeczność, klienci, środowisko.

Firmy BCorp corocznie podlegają ewaluacji (tzw. B Impact Assessment Score) organizacji B LAB.  Dziesięć procent z najwyższymi wynikami wyróżnianych jest w kategorii ogólnej, ale także w kategoriach bardziej szczegółowych, m.in. „Najlepsza dla Środowiska” czy „Najlepsza dla Społeczności”. I tak – w 2018 r. Davines znalazła się w czołówce firm najbardziej przyjaznych dla środowiska.

Aby otrzymać wyróżnienie w kategorii „Najlepsza dla Środowiska” firma musi wykazać, że rzeczywiście działa w poszanowaniu dla przyrody. Pod uwagę brane są m.in. materiały używane w produkcji, emisje, kanały transportowe i dystrybucyjne, łańcuch dostaw. Badane jest także czy produkty są zaprojektowane tak, aby odpowiadać na ważne kwestie środowiskowe, jak np. wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, ochrona flory i fauny, redukcja odpadów i brak produkcji odpadów niebezpiecznych lub zanieczyszczeń.

Więcej informacji na temat wyróżnienia i pełne zestawienie wszystkich firm „Najlepszych dla Środowiska”:
Zobacz

Na podstawie materiałów Davines

19 cze 2018