Davines Hair on Stage

Davines Hair on Stage

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

HOS pokaz Software Division (6)Cztery zespoły i cztery filozofie dotyczące podejścia do sztuki fryzjerskiej. Nowatorskie inspiracje z Polski, Londynu, Nowego Jorku. Międzynarodowe kolekcje i odważne spojrzenie na to, jak będziemy czesać w nadchodzących sezonach. Fryzjerstwo na najwyższym światowym poziomie.

Na scenie wystąpił Rafał Potomski, zespół Software Division Davines, Allilon oraz Joseph DiMaggio. Choć wrześniowy Hair on Stage już za nami, to dobra wiadomość jest taka, że czekają nas jeszcze cykle intensywnych szkoleń prowadzonych przez gwiazdy tego wyjątkowego wydarzenia.

Rafał Potomski

Rafał Potomski – jako freelancer i Ambasador stylizacji Davines More Inside dzieli się swoim doświadczeniem i talentem podczas pokazów i szkoleń. Współtwórca pokazów Alternative Hair Show w Royal Albert Hall w Londynie, jak również projektów Show dla Intercoiffure w Paryżu i Alternative Hair Show w Wiedniu. W AtelieRPotomski prowadzi autorskie szkolenia, prezentując nie tylko techniki strzyżenia i stylizacji, ale też unikalne całościowe podejście do mody. Autor kolekcji fryzur „Road of life”, „Relationshi”, „Dream” oraz „Blink of an Eye”.

Polski zespół Software Division

Edukacja jest według Davines najważniejszym czynnikiem, który gwarantuje rozwój i sukces zawodowy fryzjera. Software Division, czyli zespół doświadczonych szkoleniowców Davines, wypracowuje skuteczne metody nauczania przyczyniające się do jeszcze większych sukcesów salonów i stylistów współpracujących z Davines. Celem pokazu na scenie Hair on Stage był rozwój zdolności interpretacji trendów w kwestiach strzyżeń oraz inspiracje koloryzacyjne na najbliższy sezon.

Joseph DiMaggio

Ambasador sesji modowych Davines w Ameryce Północnej. Tworzy fryzury dla topowych projektantów mody podczas New York Fashion Week. Sezonowe kolekcje, które kreuje dla modelek, stanowią także podstawę jego systemu nauczania fryzjerstwa. Stylista realizuje projekty sesyjne dla magazynów modowych oraz pokazy i warsztaty na całym świecie.

Allilon

Grupa stylistów-edukatorów fryzjerskich stworzona przez Johnny’ego Othonę i Pedro Inchenkę w 2008 roku w Londynie. Po dziesięciu latach współpracy z Akademią Vidal Sassoon styliści opracowali własną twórczą drogę do odkrywania coraz to nowych stylów strzyżenia i kreowania trendów. Poprzez seminaria i edukacyjne pokazy look & learn inspirują fryzjerów z całego świata. Głównym celem Akademii jest tworzenie, poznawanie i rozwijanie nowych ścieżek we współczesnym fryzjerstwie. Edukatorzy przywiązują olbrzymią wagę do silnych podstaw fryzjerskich, ponieważ tylko one umożliwiają świadome przejście na kolejne poziomy kreatywnej pracy stylisty. Od wielu lat Allilon jest partnerem Davines na całym świecie oraz jedną z gwiazd podczas corocznych pokazów World Wide Hair Tour.

Więcej informacji na temat szkoleń: www.facebook.com/akademiadavines

Na podstawie materiałów Davines

15 lis 2017