Davines X Mariusz Przybylski

Davines X Mariusz Przybylski

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Pokaz Mariusz Przybylski foto Tomasz Bielka (2)Lata 80. nadawały kierunek fryzurom do pokazu najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego Under Construction, który odbył się w stylowym wnętrzu Sali Koncertowej Polskiego Radia. Z tym zadaniem zmierzył się zespół fryzjerów współpracujących z Davines, który zadbał o włosy modelek i modeli. Nad pracą stylistów czuwał Rafał Potomski (AtelieRPotomski), ambasador linii More Inside Davines.

Sala Koncertowa Polskiego Radia. Wybieg zaaranżowany na scenie do tej pory zarezerwowanej dla muzyków, miejsca dla widowni w klasycznym teatralnym układzie. Wspaniałe przedstawienie, podczas którego mogliśmy podziwiać damskie i męskie sylwetki kolekcji Under Construction. Pióra, cekiny, warstwy, mocne centkowane akcenty, living coral, dekonstrukcja, looki streetowe i wieczorowe. Różnorodnie, ale jednak z zachowaniem spójnego charakteru całości.

Kropką nad „i” były włosy, które dopełniły looków, jak najbardziej współczesnych, ale nawiązujących do lat 80.
Jak zauważa Rafał Potomski, szef zespołu fryzjerskiego, założyciel AtelieRPotomski w Krakowie i ambasador linii do stylizacji More Inside:

W przeddzień pokazu opracowaliśmy po 3 stylizacje włosów dla modelek i 3 dla modeli, w sumie 6 stylizacji, w oparciu o kierunek lat 80. W dniu pokazu zrezygnowaliśmy z jednej stylizacji włosów dla modeli i zastąpiliśmy ją dwoma kolejnymi rozwiązaniami. Każda fryzura została finalnie dopasowana do osobowości modeli i outfitu, który prezentowali na wybiegu.
W galerii zdjęć z pokazu można zobaczyć efekty pracy mojego fantastycznego zespołu, który stworzyli: EWELINA CICHECKA I MAŁGORZATA KUPIS (salon Niepokorni Ona&On), KATARZYNA ĆWIR (Salon Syrena), KINGA FRANCUZ (Pracownia Fryzjerska Kinga Francuz), PAWEŁ GOTLIB (salon Piotr Mordas Fryzjer & Barbershop), DANIEL JAMRÓG (Jamróg Pracownia Fryzur), AGNIESZKA PISKOZUB (Salon Fryzjerski „Aga”), JOANNA SAWICKA (Salon Fryzjerski Joanna Sawicka). Cieszę się również, że mogłem zaprosić moich współpracowników Oleksii Tonkonoha i Michała Wojciechowicza. Wspólnie z całym zespołem opracowaliśmy w sumie 60 stylizacji włosów osadzonych w latach 80.

Praca podczas pokazu Mariusza Przybylskiego była fantastycznym doświadczeniem. Wiemy, że udało się nam w pełni odpowiedzieć na oczekiwania projektanta, z czego jesteśmy dumni” – podkreśla Rafał Potomski.

Podczas stylizacji modelek i modeli świetnie się sprawdziły produkty z linii More Inside Davines, m.in. spray Dry Texturizer, który zapewnił włosom lekką objętość i mocne uniesienie u nasady, Medium Hold Gel oraz Shine wax, które pozwoliły na stworzenie wet looków w wydaniu męskim i damskim, lakier Extra Strong, który w dyskretny sposób utrwalił fryzury i sprawił, że pozostały lekkie, czy w końcu Sea Salt Spray, który podkreślił teksturę i nadał objętość. Również swoją rolę odegrał BlowDry primer z linii Your Hair Assistant, który nawilżył włosy i zabezpieczył je przed działaniem wysokiej temperatury lokówek i prostownic.

Foto: Tomasz Bielka

Na podstawie materiałów Davines

27 lut 2019