Dyrektor Artystyczny Davines Brytyjskim Fryzjerem Roku 2016

Dyrektor Artystyczny Davines Brytyjskim Fryzjerem Roku 2016

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Angelo Seminara, dyrektor artystyczny Davines, po raz czwarty zajął najwyższe miejsce na podium w prestiżowym konkursie British Hairdressing Award. W ten sposób kapituła doceniła jego innowacyjne podejście, kreatywność, wysokiej klasy rzemiosło i moc kreowania trendów.  

 Ceremonia wręczenia wyróżnień odbyła się pod koniec listopada 2016 r. w Grosvenor House w Londynie. Konkurs jest organizowany przez Haidresser Journal przy udziale najważniejszych osobistości brytyjskiego fryzjerstwa. Wspaniały sukces dyrektora artystycznego Davines, Angelo Seminary, który otrzymał najwyższe wyróżnienie w konkursie –  tytuł British Hairdresser of the Year, sprawił, że po raz kolejny znalazł się on w centrum sceny brytyjskiego fryzjerstwa.

Dla Angelo to zawsze kobieta jest najważniejsza. Jego kunszt od lat można obserwować w niezależnych realizacjach, ale także w kolekcjach, które tworzy dla Davines, gdzie kształty i barwy przenikają się nawzajem i harmonijnie się uzupełniają, i gdzie rzemiosło spotyka się ze sztuką. Wszystkimi swoimi kreacjami dąży do tego, aby jak najlepiej podkreślić naturalne piękno kobiety. Tworzy wspaniałe fryzjerskie dzieła, które jednocześnie mają moc kształtowania gustów, a także są inspiracją dla świata fryzjerstwa i mody.

Jego uważne poszukiwania kreatywne, połączone z głęboką wiedzą na temat fryzjerstwa sprawiły, że Angelo stał się rozpoznawalną osobistością świata mody i współpracuje z topowymi stylistami oraz gwiazdami show biznesu.

British Hairdressing Award to prestiżowy konkurs organizowany przez Hairdresser Journal oraz najważniejszych przedstawicieli brytyjskiego fryzjerstwa. Pierwszy odbył się w 1984 r. Konkurs wyłania czołowych fryzjerów, którzy przekraczają granice kreatywności, podnoszą nieustannie poprzeczkę i stają się prawdziwymi kreatorami trendów.

Wybierani są zwycięzcy kategorii lokalnych (regiony Zjednoczonego Królestwa) oraz specjalistycznych, jak fryzjerstwo damskie, męskie, afro, awangarda, kolorysta, debiut. British Haidresser of the Year to kategoria najwyższa. Można powiedzieć, że zwycięzca staje się ambasadorem brytyjskiego fryzjerstwa nie tylko w kraju, ale także na całym globie. Konkurencję zawsze stanowią najważniejsze nazwiska fryzjerskiego świata.

Na podstawie materiałów Davines

12 gru 2016